Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Bottas: Kubica może pomóc Williamsowi w powrocie na należne mu miejsce

Valtteri Bottas wierzy, że powrót Roberta Kubicy do F1 pomoże podnieść Williamsa „z kolan” po przerażająco słabym 2018 roku.

bottas japonia 2018
Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

Przypomnijmy – zespół Williamsa w 2018 znalazł się na dnie klasyfikacji konstruktorów z zaledwie siedmioma zdobytymi punktami przez cały sezon (sześć Lance’a Strolla i jeden Siergieja Sirotkina). Z zupełnie nowym składem kierowców, składającym się z Roberta Kubicy i George’a Russela, ekipa z Grove wierzy, że uda się jej odbić od dna. Podobnego zdania jest Valtteri Bottas, który jeździł w Williamsie w latach 2013-16, a teraz mówi wręcz o możliwości odrodzenia się brytyjskiego zespołu po ciężkim roku. 

Dla Roberta na pewno fajnie będzie zobaczyć, jak to wszystko wygląda – powiedział Bottas dla serwisu crash.net mówiąc o pracy kierowcy wyścigowego, która jednak znacząco różni się od tej kierowcy rezerwowego i testowego. – Nie ścigał się już od jakiegoś czasu, więc miło będzie zobaczyć, jak wypadnie na tle George’a Russella.

Myślę, że dla zespołu, który miał ciężki okres – i wiem, jak trudno jest utrzymać motywację i dobrego ducha, gdy sytuacja jest tak trudna – nowy skład kierowców będzie promykiem nadziei, przyniesie wiele pozytywnej energii i oczekiwań na pozytywne wyniki ich pracy – dodał Fin.

Jestem pewien, że obaj kierowcy są naładowani energią ze względu na wspaniałą okazję, którą mają oboje. Miejmy nadzieję, że pomoże to w Williamsowi w powrocie na należne mu miejsce w hierarchii, a nie to, w którym są teraz.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama