Nasze profile w mediach społecznościowych

Video

Corsa zrzuciła ciężarówkę z wiaduktu. Co za wypadek w Słowenii (video)

Oszałamiający wypadek w Słowenii pokazuje, że rozmiar nie zawsze ma znaczenie. Zwłaszcza w przypadku drogowych wypadków.

Opublikowano

w dniu

wypadek słowenia corsa ciężarówka
Fot. YouTube / Klip

Niech ten wypadek będzie przestrogą

Wypadek w Słowenii zakończył się dla kierowcy ciężarówki w najgorszy możliwy sposób. Zdjęcia z imponującego wypadku zostały opublikowane przez słoweńską firmę zajmującą się autostradami jako ostrzeżenie o niebezpieczeństwach związanych z jazdą po takich drogach.

Film został opublikowany z ograniczeniami wiekowymi i wcale nas to nie dziwi. Jeśli jesteście ludźmi o słabych nerwach, wyraźnie ostrzegamy was przed obejrzeniem tego materiału. Jest on bowiem całkiem drastyczny, jeśli chodzi o kolizje drogowe.

ZOBACZ TAKŻE
Efektowny wypadek. Kierowca zignorował zasadę pierwszeństwa (video)

Nie dla osób o słabych nerwach

Do wypadku doszło, gdy kierowca Opla Corsy wyprzedził dostawczaka i po chwili stracił panowanie nad samochodem. Dalej wszystko potoczyło się bardzo szybko. Corsa uderzyła w ciężarówkę, a jej kierowca momentalnie stracił kontrolę nad całym składem. Na nagraniu widać dokładnie, jak naczepa przelatuje przez barierki i pociąga za sobą kabinę. Wiadukty są zresztą najgorszym miejscem dla takich zdarzeń – po pierwsze wypadki na nich mogą skończyć się spadkiem z dużej wysokości, a po drugie one szczególnie są narażone na zmiany przyczepności spowodowane wychłodzeniem jezdni. 

Kierowca Corsy stracił kontrolę podczas wyprzedzania na środkowym pasie autostrady z powodu nadmiernej prędkości w warunkach drogowych, w jakich wykonywał manewr. Na video widać dokładnie, że droga była śliska, a więc trzeba zachować większą ostrożność i zdecydowanie zwolnić.

ZOBACZ TAKŻE
Absurdalny mandat. Policja uważa, że Ford Focus jechał 703 km/h

Lekkomyślne zachowanie kierowcy kosztowało życie kierowcy ciężarówki, który nie mógł przewidzieć tego zdarzenia. Po spadku z około 20 metrów w kabinie ciężarówki 53-letni Węgier nie miał żadnych szans na przeżycie. 41-letni kierowca Corsy za to wyszedł z wypadku bez szwanku. Fizycznego oczywiście, bowiem to zdarzenie z pewnością zmieniło jego podejście do jazdy i życia. 

Zobaczcie sami to nagranie. Jeszcze raz ostrzegamy – nie jest ono dla ludzi o słabych nerwach. Zdarzenie jest absolutnie przerażające i po prostu musi być przestrogą dla każdego kierowcy, że życie ludzie jest warte znacznie więcej niż kilka czy kilkanaście sekund nadrobionych dzięki niebezpiecznemu manewrowi. Zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama