Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Kolejna ofiara wojenki w VAG-u? Miał być szefem Skody, teraz musi odejść

Christian Strube kieruje rozwojem technicznym w Skodzie od grudnia 2015 r. Choć jeszcze niedawno mówiono o nim jako potencjalnym nowym szefie marki, z końcem roku przejdzie na wcześniejszą emeryturę.

Christian Strube
Fot. Skoda / Christian Strube z nagrodą "Złota Kierownica 2017" za Skodę Karoq

To kolejna nieuzasadniona wynikami zmiana w czeskiej marce

W tym roku w Skodzie mają miejsce znaczące zmiany personalne. Thomas Schäfer w sierpniu został nowym prezesem zarządu zastępując nieoczekiwanie usuniętego odnoszącego sukcesy Bernharda Maiera. Teraz w zarządzie dochodzi do kolejnych zmian – właśnie ogłoszono nowego szefa rozwoju technicznego. 

ZOBACZ TAKŻE
Najlepszy szef w historii Skody odchodzi. Za zbyt dobre wyniki

Obecny członek zarządu ds. rozwoju technicznego, Christian Strube, przechodzi na emeryturę w wieku 57 lat. Johannes Neft, który pracuje jako szef działu rozwoju nadwozia w Volkswagenie, a od 2016 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Volkswagen Osnabrück, Volkswagen Sachsen i Sitech GmbH, obejmie to stanowisko od 1 stycznia 2021 roku.

Christian Strube był odpowiedzialny za wprowadzenia pierwszego elektrycznego SUV-a Skody

Christian Strube był szefem działu rozwoju technicznego samochodów Skody od grudnia 2015 r. W ostatnich latach był między innymi odpowiedzialny za techniczne wdrożenie elektrycznego SUV-a – Enyaq iV. Wcześniej ten absolwent inżynierii morskiej pracował m.in. w Volkswagenie jako Head of Conceptual Development, gdzie odpowiadał za pracę nad modułową platformą MQB, czy też jako Head of Body Development. Na tym stanowisku powierzono mu seryjny rozwój różnych linii modelowych, takich jak ówczesny Golf, Touran, Tiguan czy Passat.

W ciągu ostatnich pięciu lat Christian Strube zrobił wiele dla Skoda Auto i osiągnął doskonałe wyniki. Pod jego kierownictwem powstały ważne samochody, takie jak Octavia nowej generacji i SUV Enyaq iV. Zawsze pracował dla Skoda Auto z entuzjazmem i pełnym zaangażowaniem. Chciałbym mu za to serdecznie podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego w nowym okresie jego życia – skomentował Thomas Schäfer, prezes zarządu producenta samochodów, który jednocześnie przywitał w zespole Johannesa Nefta.

ZOBACZ TAKŻE
Skoda nie kojarzy się z 24h Le Mans. Raz jednak udało się jej wystartować

W komunikacie rzecz jasna nie zamieszczono żadnej wypowiedzi Christiana Strube. W zasadzie dość jasno wskazuje to na fakt, że strony nie rozstały się w przyjacielskich okolicznościach. 

Całkiem niedawno był w gronie kandydatów na stanowisko prezesa zarządu czeskiej marki

Niemiecki menedżer odchodzi ze stanowiska szefa rozwoju zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Thomas Schäfer objął stanowisko szefa producenta samochodów z Mladá Boleslav. Jak zauważa auto.cz, kiedy stało się jasne, że Škoda będzie miała nowego szefa, Strube był wymieniany wśród potencjalnych kandydatów na to stanowisko. Zamiast tego kilka miesięcy później przechodzi na emeryturę w wieku 57 lat. 

Nie jest to jednak jedyna zmiana w zarządzie Skody. Frank Schreier, szef działu zarządzania jakością, który przez ponad czterdzieści lat zajmował różne stanowiska w Grupie Volkswagen, również przechodzi na emeryturę. Zastąpi go Florian Weymar, obecny szef działu rozwoju całego samochodu. Schreier zarządzał jakością Škody od 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE
Skoda Yeti (2009-2017) - czy warto kupić? Opinie, problemy

Nie mogę się doczekać współpracy z Florianem Weymarem w jego nowej roli. Zapewni utrzymanie jakości naszych zelektryfikowanych samochodów na typowo wysokim poziomie marki Skoda – stwierdził Schäfer, który podziękował Frankowi Schreierowi za jego pracę, zwłaszcza za opracowanie standardów jakości produktów.

Oceń nasz artykuł!
Reklama