Connect with us

Tesla Model 3 Convertible – nietypowe i bardzo drogie cabrio

O tym, że Amerykanie lubią tworzyć nietypowe projekty, wiemy od dawna. Tym razem spece z firmy Newport Convertible Engineereng przeszli samych siebie, tworząc wyjątkowo drogie cabrio na bazie… Tesli Modelu 3.

Opublikowano

w dniu

Tesla Model 3 Convertible
Fot. newportconvertible.com / Tesla Model 3 Convertible

Kabriolety mają wielu fanów na całym świecie. A co, jeśli ktoś chce się cieszyć jazdą z otwartym dachem, chcąc jednocześnie poruszać się samochodem elektrycznym? Właśnie z taką propozycją wychodzi amerykański warsztat Newport Convertible Engineering. Pochodząca z Kalifornii firma dokonała bowiem… konwersji Tesli Modelu 3 na kabriolet.

ZOBACZ TAKŻE
Tesla-rewolucja w motoryzacji czy zwykła utopia

Tesla Model 3 w wersji cabrio?

Obecnie Tesla nie ma w ofercie żadnego kabrioletu, mimo że otwarte nadwozie miał pierwszy seryjny model amerykańskiego producenta – bazująca na Lotusie Elise Tesla Roadster. Co prawda, w planach jest nowe wcielenie Roadstera, jednak zadebiutuje ono później niż pierwotnie zakładano ( w 2022 roku zamiast 2020 r.). Ci mniej cierpliwi mogą się zdecydować na propozycję od Newport Convertible Engineering.

Tesla Model 3 Convertible

Fot. newportconvertible.com / Tesla Model 3 Convertible

Przeróbka Modelu 3 przez kalifornijski warsztat zajmuje około 2-3 miesiące. Metalowy dach ustąpił miejsca materiałowemu. Konstruktorzy pozbyli się też słupków C oraz tylnej szyby. Zachowano przednią szybę, dolną część nadwozia, szyby w drzwiach oraz tylną część bagażnika. Co ciekawe, pozostawiono również słupki B, które połączono pałąkiem zwiększającym sztywność nadwozia. W słupkach B znajdują się kamery, umożliwiające działanie systemu autopilota. Sam dach nie chowa się w żadnym schowku i przywodzi na myśl np. Volkswagena New Beetle Cabrio.

ZOBACZ TAKŻE
"Cabrio jest doskonałym antydepresantem i zawsze poprawia humor" - o pasji do kabrioletów i Fundacji Cabrio Poland z Arkadiuszem Szczepańskim [WYWIAD]

Cena i jakość przeróbki budzą wątpliwości

Niestety przeróbki te nie prezentują się zbyt profesjonalnie, mimo że firma zapewnia, iż samochód będzie miał wystarczająco sztywne nadwozie oraz szczelny dach. Niiemniej jednak z założonym dachem Tesla Model S nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, a sam dach wydaje się nie przylegać dobrze do reszty nadwozia i być dołożony “na siłę”.

Tesla Model 3 Convertible

Fot. newportconvertible.com / Tesla Model 3 Convertible

Na koniec kwestia ceny… Ta kwestia budzi chyba najwięcej wątpliwości. Za samą przeróbkę na cabrio z ręcznie otwieranym dachem Newport Convertible Engineering życzy sobie aż… 29 500 dolarów. Za elektrycznie składany dach trzeba dać już 39 500 $! Dla porównania bazowa Tesla Model 3 kosztuje w USA 39 990 dolarów. Owszem, jest to czasochłonna konwersja, aczkolwiek ktoś tu chyba – delikatnie mówiąc – przesadził z ceną. Na stronie firmy znajdziecie inne nietypowe przeróbki kabrioletów, np. Cadillaca Escalade’a w odmianie cabrio.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama