Czego szukasz?

Fascynacje

Mercedes-AMG A 45 S Posaidon – 324 km/h w kompakcie!

Jeśli 421 KM i 480 Nm w seryjnym Mercedesie-AMG A 45 S to za mało, firma Posaidon przygotowała naprawdę szybką A-klasę. Po modyfikacjach niemieckiego tunera kompaktowy Mercedes-AMG rozwija aż 525 KM. Jeszcze bardziej imponuje jego prędkość maksymalna wynosząca aż… 324 km/h!

Mercedes-AMG A 45 S Posaidon

Już seryjny Mercedes-AMG A 45 S uchodzi za jeden z najszybszych i najmocniejszych kompaktowych hot hatchy. Jego 2-litrowa podwójnie doładowana jednostka rozwija 387 KM i 480 Nm lub 421 KM i 500 Nm w wersji S. Mocniejsza odmiana przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy i rozpędza się do 270 km/h. Niektórzy tunerzy udowadniają, że z niemieckiego hatchbacka da się wykrzesać jeszcze więcej… I to znacznie. Jakiś czas temu pisaliśmy o A-klasie od Renntecha, z której wyciśnięto aż 600 KM. Teraz za ulepszanie kompaktowego Mercedesa wziął się niemiecki tuner Posaidon, specjalizujący się w modyfikacjach modeli Mercedesa i Maybacha.

ZOBACZ TAKŻE
600-konny Mercedes A45 AMG od Renntecha

Mercedes-AMG A 45 S Posaidon – kompakt z osiągami supersamochodu

Posaidon przygotował dwa pakiety tuningowe do Mercedesa-AMG A 45 S. Już pierwszy z nich zapewnia wyraźny zastrzyk mocy i momentu obrotowego – wzrosły one do odpowiednio 465 KM i 560 Nm. W efekcie czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h skrócił się o 0,3 s – do 3,6 sekundy. Już w tym wariancie prędkość maksymalna wynosi aż 318 km/h, czyli aż o 48 km/h więcej niż w seryjnym Mercedesie-AMG A45 S… To jednak nie wszystko. 

Mercedes-AMG A 45 S Posaidon

Fot. posaidon.de / Mercedes-AMG A 45 S Posaidon

Jeszcze bardziej imponują parametry drugiego, mocniejszego pakietu. Zapewnia on wzrost mocy do 525 KM i momentu obrotowego na poziomie  600 Nm. Niemiecki tuner osiągnął to dzięki zastosowaniu nowej turbosprężarki oraz przeprowadzeniu modyfikacji w oprogramowaniu sterującym pracą jednostki napędowej. Moc jest wciąż przekazywana na obie osie za pośrednictwem 8-biegowej przekładni dwusprzęgłowej AMG SPEEDSHIFT DCT 8G. W efekcie A 45 S przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,4 sekundy i rozpędza się do wręcz nieosiągalnych dla tego typu aut 324 km/h!

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes-AMG A 35 podrasowany przez Brabusa

Posaidon nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Mercedesa-AMG A 45 S od Posaidona wyróżnia logo tunera w kształcie trójzębu, przypominające nieco… Maserati. Posaidon zapowiedział jednak, że to nie koniec zmian w kompaktowym Mercedesie. Firma szykuje jeszcze wersję „Plus” ze zmienionymi układami wydechowym i hamulcowym oraz karbonowymi felgami. Już nie możemy się doczekać! 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama