Nasze profile w mediach społecznościowych

Targi

Poznań Moto Fest – dobry sposób na powitanie lata

Ten rok okazał się bardzo nietypowy z racji na pandemię koronawirusa. Pierwszy event, na jakim mieliśmy okazję być, odbył się dopiero pod koniec czerwca. Co prawda Poznań Moto Fest nie był imprezą zrobioną z rozmachem, jednak można było wyhaczyć tam parę perełek…

Opublikowano

w dniu

Poznań Moto Fest
Fot. Adrian Zieliński Fotografia Motoryzacyjna

Ten rok okazał się bardzo nietypowy dla wielu branż, w tym także (a nawet zwłaszcza) dla motoryzacyjnej. O specyfice zaistniałej sytuacji świadczy bowiem sam fakt, że dopiero pod koniec czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w evencie… Zresztą tak czy tak Poznań Moto Fest był znacznie mniejszą imprezą – co zresztą zrozumiałe w dobie pandemii koronawirusa – niż odbywające się tam corocznie targi Poznań Motor Show. Tegoroczne wydarzenie było raczej czymś w rodzaju pikniku motoryzacyjnego w centrum Poznania. Odbywało się na znacznie mniejszą skalę niż dotychczasowe eventy, na których bywaliśmy. Nie oznacza to jednak, że był zły…

Poznań Moto Fest – dobry lokalny event 

Wspominając o targach, należy zaznaczyć, że Poznań Moto Fest, w odróżnieniu do targów, odbywał się głównie na zewnątrz hal. Jedynie fragment wystawy klasyków znajdował się pod dachem. Dlatego też tym bardziej cieszyło, że dopisała pogoda… Ale do rzeczy. Imprezę podzielono na kilka stref, m.in tuningu, akcesoriów, motocykli (swoją drogą wyjątkowo uboga – raptem parę sztuk), samochodów nowych, supersamochodów oraz klasyków. Oprócz tego były też strefy rozrywki, gdzie można było spróbować swoich sił za kierownicą gokarta – niestety tor był krótki i wąski, zasiąść w symulatorze dachowania czy potrenować na symulatorach. 

Poznań Moto Fest - strefa klasyków

Fot. Paweł Bartocha / Poznań Moto Fest – strefa klasyków

Nas najbardziej zainteresowała strefa klasyków, gdzie pojawiło się wiele perełek z Automobilklubu Wielkopolskiego. Naszą uwagę przykuły zwłaszcza Mercedes W108 z przełomu lat 60-tych i 70-tych, Saab 900 znany jako “Krokodyl”, Citroen DS,  Mercury Grand Marquis z lat 80-tych czy majestatyczne Chryslery 300 oraz Newport z pierwszej połowy lat 60-tych. Z młodszych klasyków warto wspomnieć o Toyocie Suprze Mk4, Maździe RX-7  czy Nissanie Skyline R34. W oczy rzucił się najbardziej Bitter CS z lat 70-tych. Niemieckie coupe bardzo trudno spotkać, gdyż powstało zaledwie kilkaset sztuk. Pojawiło się też kilka przedwojennych samochodów Rolls-Royce’a.

Poznań Moto Fest 2

Fot. Adrian Zieliński Fotografia Motoryzacyjna

#Wracamydogry

Wiele z prezentowanych zabytkowych pojazdów było wystawionych na sprzedaż w ramach Giełdy Klasyków. Posiadały one bowiem kartki z ceną i dokładnym opisem danego egzemplarza.

Przejdźmy teraz do strefy aut współczesnych.  Można tam było bowiem zapoznać się z ofertą lokalnych dealerów, m.in. od Kii, Hyundaia, Opla, Peugeota, Citroena, Renault, Hondy, Suzuki, Jaguara czy Land Rovera. Co ciekawe, wielkim nieobecnym była… grupa Volkswagena. Dalej była strefa tuningu, gdzie znajdowało się raptem kilkanaście aut  i na dodatek była podzielona na dwa obszary. 

Lancia Delta Integrale Evoluzione

Fot. Adrian Drozdek / Lancia Delta Integrale Evoluzione w barwach Martini Racing

Dosyć ciekawie natomiast prezentowała się strefa supersamochodów. Można tam było zobaczyć takie perełki jak chociażby BAC Mono czy charakterystyczne matowoczerwone Ferrari 488 GTB. Obok wspomnianych tzw. egzotycznych aut znajdowały się także trzy Lancie Delty Integrale Evoluzione, w tym jedna w barwach Martini.

Poznań Moto Fest – podsumowanie

Podsumowując, Poznań Moto Fest stanowił dobrą odskocznię od nietypowej codzienności, jaką “zafundował” nam koronawirus. Co prawda, nie była to impreza z jakimś wielkim rozmachem, aczkolwiek frekwencja była dosyć spora. Wydarzeniu towarzyszyło hasło #wracamydogry, gdyż targi zostały przełożone na przyszły rok i miał on niejako zrekompensować ich brak. Co prawda, atrakcji nie było wiele, jednak cieszy nas, że w ogóle udało się zorganizować even. W obecnych czasach jest to bowiem trudne. Dla osób z Poznania i okolic był to bowiem przyzwoita lokalna impreza poświęcona motoryzacji.

Poznań Moto Fest – galeria zdjęć

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama