Czego szukasz?

Samochody

Samochody niedostępne w Polsce – Volkswagen Lamando. „Uśmiechnięty”

Oferowany wyłącznie na rynku chińskim kompaktowy sedan Volkswagena w swoim najnowszym, drugim wcieleniu zyskał na designie. Nowy Volkswagen Lamando zwraca uwagę przede wszystkim charakterystycznym, „uśmiechniętym” przodem oraz podobieństwem do Peugeota 508.

Volkswagen Lamando

W Chinach Volkswagen oferuje wiele modeli, których próżno szukać w innych partiach globu. Mowa tu chociażby o niedawno zaprezentowanym elektrycznym SUV-ie ID.6 czy oferowanym w Chinach następcy Sharana – modelu Viloran. Od 2014 roku oferowany jest też kompaktowy sedan Lamando (przez spółkę joint-venture SAIC-VW), który jest chińskim odpowiednikiem Jetty VI, która de facto była ostatnią oferowaną w Europie generacją tego modelu. Jakiś czas temu pojawiły się informacje o drugiej generacji występującego w Państwie Środka sedana wraz ze zdjęciami ukazującymi jego nadwozie. Nowy Volkswagen Lamando wyróżnia się dość odważnym designem, który jednak mocno nawiązuje do popularnego w Europie Peugeota 508 II generacji.

Volkswagen Lamando – chińska Jetta czy raczej Peugeot?

Tak naprawdę Volkswagen Lamando nie jest odpowiednikiem Jetty, gdyż na rynku chińskim nosi ona nazwę Sagitar. Lamando jest bowiem bardziej elegancką odmianą Sagitara. Można go zatem porównać do tego, czym jest Arteon dla Passata. Zdjęcia nowej generacji opublikowało chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) w ramach procesu homologacji.

Volkswagen Lamando

Nowy Lamando otrzymał świeży, dosyć ciekawy design z charakterystycznym „uśmiechniętym” przednim pasem w stylu II generacji Mazdy 3. Zarówno przednie i tylne reflektory połączone czarną blendą czerpią inspirację z rodziny modeli ID., zwłaszcza z najnowszego ID.6. Patrząc na tylny pas od razu nasuwa się jednak na myśl obecny Peugeot 508. Podobne skojarzenia mamy widząc bądź co bądź elegancką sylwetkę pojazdu. Czyżby Volkswagenowi tak bardzo spodobał się rywal Passata, że postanowił się nim inspirować?

ZOBACZ TAKŻE
Volkswagen ID.6 - siedmiomiejscowy elektryczny SUV tylko na Chiny

Dość specyficzny design, który jednak może się podobać

Zdjęcia ukazują Lamando w różnych wersjach wyposażenia, w tym bogatszej z wielkimi końcówkami układu wydechowego (bazowe mają czarne atrapy jako fragment zderzaka). Auto będzie dostępne z felgami o rozmiarze od 16 do 18 cali. Samochód mierzy 4,78 m długości, 1,83 m szerokości oraz 1,47 m wysokości. Rozstaw osi liczy 2,73 m. Bliżej mu zatem do Passata niż do modelu kompaktowego. Pamiętajmy jednak, że dostępne w Chinach modele, m.in. Arteon, są nieco większe niż ich europejscy odpowiednicy. Pod maską znalazł się 1.5-litrowy turbodoładowany benzyniak TSI o mocy 150 KM.

Volkswagen Lamando

Na ukazanych zdjęciach nie widać niestety kabiny pojazdu, jednak podejrzewamy, że otrzyma ona dwa sąsiadujące ze sobą duże ekrany jak ma to miejsce w obecnym Golfie. Oficjalny debiut nowego Lamando odbędzie się zapewne w ciągu najbliższych tygodni. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama