Connect with us

Samochody

Bayon – nowy SUV Hyundaia na rynku już w przyszłym roku

Hyundai ujawnił nazwę swojego nowego, miejskiego SUV-a, który zadebiutuje już w przyszłym roku. Bayon wzbogaci bogatą gamę SUV-ów i crossoverów koreańskiej firmy w Europie.

Opublikowano

w dniu

Hyundai Bayon - teaser
Fot. hyundai

Hyundai Bayon dołączy do modeli Kona, Tucson, Santa Fe oraz NEXO jako miejski SUV przeznaczony na rynek europejski.

Hyundai Bayon – inspiracja znajduje się we Francji

Nazwa Bayon jest inspirowana miastem Bayonne położonym w południowo-zachodniej części Francji. Ponieważ Hyundai Bayon został stworzony głównie z myślą o Europie, zdecydowano się na nadanie nazwy związanej z europejskim miastem. To francuskie miasto leży pomiędzy wybrzeżem oceanu Atlantyckiego i górskimi szczytami Pirenejów. Jest to świetne miejscem dla poszukujących aktywności takich jak żeglarstwo czy wspinaczka górska i jednocześnie pasuje charakterem do lifestylowego, nowego modelu Hyundai.

ZOBACZ TAKŻE
Nowy Hyundai Tucson. To się nazywa metamorfoza!

W ciągu ostatnich 20 lat firma Hyundai często czerpała inspirację z różnych miejsc na całym świecie, tworząc nazwy swoich SUV-ów. Do modeli tych należą Tucson i Santa Fe, nazwane odpowiednio od miast w stanach Arizony i Nowego Meksyku, a także Kona – której nazwa pochodzi od dzielnicy Kona na Big Island na Hawajach. Również nazwa pionierskiego pojazdu elektrycznego z wodorowymi ogniwami paliwowymi NEXO pochodzi od Nexø, jednego z największych miast na popularnej wśród turystów duńskiej wyspie Bornholm.

Ofensywa SUV-ów i crossoverów na Europę

Hyundai wypracował silną pozycję na europejskim rynku SUV-ów, zarówno pod względem gamy modeli, jak i sukcesów sprzedażowych. Nowy model z segmentu B uzupełni gamę naszych modeli SUV. Widzimy w tym doskonałą okazję do jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb europejskich Klientów, a także zwiększenia oferty w tym bardzo popularnym segmencie – zaznaczył wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe, Andreas-Christoph Hofmann.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Hyundai Kona 1.6 T-GDI 177 KM (Style) – łobuz ze śródmieścia

Więcej informacji dotyczących Hyundaia Bayon poznamy już wkrótce. Cóż, SUV-ów i crossoverów nigdy za wiele, o czym świadczy chociażby popularność Kony czy Tucsona.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

google news motohigh

Reklama
ReklamaReklama