Czego szukasz?

Samochody

Elektryczny Mustang na Goodwood Festival of Speed

Słynny festiwal prędkości od lat dostarcza niecodziennych widoków. W tym roku można będzie zobaczyć elektrycznego Mustanga inspirowanego modelem z lat 60.

Elektryczny Mustang

Informacja ta jest nie tyle ciekawa, co wręcz szokująca. Skąd pomysł na taki projekt? Elektryczny Mustang jest dziełem brytyjskiego start-upu Charge Automotive, który ma na celu łączenie mody na samochody retro z trendem elektryfikacji.

Znane są jednak przypadki „przywracania” do życia starych modeli i elektryfikowania ich. Wystarczy tu wspomnieć chociażby elektrycznego Jaguara E-Type’a, który jest oficjalnie oferowany przez brytyjską markę.

Niby stary a jednak nowoczesny

Nowy „stary” Ford Mustang korzysta z dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 350 kW (ok. 476 KM) i maksymalnym momencie obrotowym o wartości aż 1200 Nm. Przyspieszenie od 0 do 60 mp/h (96 km/h) trwa 3,99 s, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Akumulatory mają pojemność 64 kWh i zapewniają 200 mil zasięgu (ok. 322 km).

Elektryczny Mustang

Elektryczny Mustang został także zmodyfikowany pod kątem wizualnym. Otrzymał m.in. LED-owe przednie reflektory z charakterystycznymi ringami, spore czarne felgi ze srebrnymi rantami, większy grill oraz nowy body kit.

Szybki, drogi i limitowany

Wnętrze pojazdu stanowi połączenie klasyki i nowoczesności. Sportowe fotele i obszyta skórą deska rozdzielcza prezentują się nad wyraz ciekawie. Centralne miejsce zajmuje wielki pionowy ekran systemu multimedialnego niczym w Tesli. Nowoczesne zegary utrzymano w klimacie retro, podobnie jak kierownicę z niewielką środkową częścią. Na tle nowoczesnego kokpitu oryginalnie prezentują się okrągłe kratki nawiewów niczym w starszych muscle carach. Całość psują niepasujące zupełnie klamki z listwami ozdobnymi na drzwiach, przywodzące na myśl Audi A4 B7.

Charge Automotive planuje wyprodukować 499 egzemplarzy elektrycznego Mustanga. Ceny startować mają z pułapu 300 000 funtów. Biorąc pod uwagę osiągi i nietypowość oferowanego modelu, nie ma lepszego miejsca na jego promocję niż kultowy brytyjski festiwal prędkości. W tym roku Goodwood Festival of Speed odbędzie się w dniach od 4 do 7 lipca.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama