Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Nowy Peugeot 308 SW – gdy styl idzie w parze z praktycznością

Po zjawiskowym 508 SW przyszedł czas na kolejne stylowe kombi z lwem w logo. Nowy Peugeot 308 SW wygląda wyjątkowo zgrabnie, łącząc bardzo atrakcyjny i nowoczesny design z typowymi dla kombi praktycznymi walorami i nowoczesną techniką.

Nowy Peugeot 308 SW

Po ujawnieniu kilka miesięcy temu nowego wcielenia kompaktowej 308-ki w wersji hatchback Peugeot zaprezentował równie stylową odmianę kombi. Nowy Peugeot 308 SW stanowi świetne połączenie nowoczesnego drapieżnego stylu marki z typową dla rodzinnych samochodów praktycznością. Faktycznie patrząc na 308 SW zarówno z boku jak i od przodu, można stwierdzić, że jest on dobrze zrealizowaną mniejszą wersją flagowego 508 SW. Do słupków B praktycznie nie różni się on od hatchbacka. Za to z tyłu można dostrzec wydłużoną, wyjątkowo zgrabną jak na kombi sylwetkę oraz finezyjnie zaprojektowaną klapę bagażnika.

Nowy Peugeot 308 SW – najbardziej stylowe kombi w segmencie?

Jednocześnie pod względem pojemności bagażnika francuskie kombi ma równać się najlepszymi w segmencie. Bazowo mieści on bowiem 608 litrów, zaś po złożeniu oparć tylnej kanapy nawet 1634 l i umożliwia załadunek przedmiotów o długości przekraczającej 1,85 m. Oparcia można składać w proporcji 40:20:40. W wariantach hybrydowych kufer mieści natomiast 548 litrów lub 1574 po złożeniu oparć. Jednocześnie producent podkreśla spory, bowiem wynoszący aż 2,72 m rozstaw osi, co ma zapewnić sporo miejsca dla pasażerów tylnego rzędu siedzeń. Peugeot wspomina też o licznych schowkach na większe lub mniejsze przedmioty.

Nowy Peugeot 308 SW

Nowy Peugeot 308 SW jest dosyć sporym samochodem, gdyż mierzy 4,64 m długości (więcej o 6 cm), 1,7 m wysokości (mniej o 2 cm) oraz 1,85 szerokości. Z drugiej zaś strony główni konkurenci również są podobnej wielkości. Warto dodać, że w porównaniu do hatchbacka tylny zwis w SW wydłużono o 21 cm. Samochód oparto na platformie EMP2.

Nowoczesny design i praktyczne wnętrze

Nowy Peugeot 308 SW

Podobnie jak hatchback, 308 SW posiada opcjonalne reflektory Matrix LED i w pełni LED-owe tylne lampy, a także felgi o rozmiarach od 16 do 18 cali, a także umieszczone na atrapie chłodnicy nowe logo marki. Z hatchbacka przeniesiono także awangardową kabinę z 10-calowymi ekranami. Zegary mogą być wirtualne lub 3D. Więcej o kabinie pisaliśmy przy premierze hatchbacka, o którym tekst znajdziecie klikając w poniższy link.

ZOBACZ TAKŻE
Nowy Peugeot 308 ujrzał światło dzienne. Golf i spółka mają się czego bać

Taka sama jest też paleta jednostek napędowych. Mamy zatem 1.5-litrowego turbodiesla o mocy 130 KM oraz 1.2-litrowego benzyniaka PureTech w dwóch wariantach mocy: 110 i 130 KM Standardowo otrzyma on przekładnię manualną, zaś w mocniejszej odmianie będzie też opcjonalny 8-biegowy automat. Oprócz tego są też warianty hybrydowe plug-in o mocach odpowiednio 180 i 225 KM. Oba korzystają z 1.6-litrowej jednostki benzynowej o mocy odpowiednio 150 i 180 KM oraz automatycznej 8-biegowej przekładni. Napęd trafia na przednie koła. Baterie o pojemności 12,4 kWh według producenta pozwolą na przejechanie 60 km na samym prądzie.

Nowy Peugeot 308 SW trafi na rynek na początku 2022 roku. Będzie on produkowany razem z hatchbackiem w fabryce Stellantis w Mulhouse. W najbliższym czasie zadebiutuje także nowa generacja Opla Astry, która technicznie bazuje na kompaktowym Peugeocie.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama