Nasze profile w mediach społecznościowych

Fascynacje

Ponad 700-konne BMW M2 Competition od Lightweight. Kropka nad “i”

BMW M2 Competition już w zeszłym roku zakończyło rynkowy żywot. Co jakiś czas możemy zaobserwować ciekawe projekty tunerów na bazie niemieckiego coupe. BMW M2 Competition w wydaniu Lightweight zasługuje na szczególną uwagę z racji na przekraczającą 700 KM moc, ale nie tylko.

Opublikowano

w dniu

BMW M2 Competition Finale Edition
Fot. lightweight.de / BMW M2 Competition

BMW M2 Competition już samo w sobie było wyjątkowe, gdyż uchodziło za jedno z najlepiej prowadzących się i najciekawszych współczesnych modeli tej marki. W ubiegłym roku zakończono jego produkcję, jednak co jakiś czas pojawiają się różne ciekawe projekty od niemieckich tunerów, bazujące właśnie na niemieckim coupe. Mowa tu m.in. o M2 od Manharta czy projekcie Turbomeister Edition. Autorem kolejnego intrygującego pakietu jest niemiecki tuner Lightweight, który wykrzesał z M2 ponad 700 KM, jednak to nie wszystko, czym wyróżnia się najnowszy projekt tej firmy. Warto dodać, że Lightweight Performance specjalizuje się właśnie w modyfikowaniu aut marki BMW.

BMW M2 Lightweight Performance – liczby robią wrażenie

Lightweight Performance stworzył bowiem specjalną edycję BMW M2 Competition na pożegnanie modelu, nazywając ją “Finale Edition”. Niemiecki tuner mocno popracował nad podwójnie doładowaną 3-litrową jednostką R6. Wytwarza ona teraz aż 741 KM i 880 Nm. Efekt ten osiągnięto m.in. poprzez zmodyfikowanie oprogramowania silnika oraz zastosowanie nowych turbosprężarek. Moc trafia oczywiście na tylne koła. 

ZOBACZ TAKŻE
BMW M2 Competition – ponad 400-konny kompakt

Dla porównania zwykłe M2 Competition rozwija “zaledwie” 410 KM i 550 Nm. Niestety tuner nie podał żadnych informacji dotyczących osiągów pojazdu, jednak z pewnością granica 4 sekund od 0 do 100 km/h została przełamana (bazowe M2 Competition potrzebowało na to 4,2 s i rozpędzało się do 280 km/h).

BMW M2 Competition Finale Edition

Uzupełnieniem zmian w jednostce napędowej są nowe rury spustowe HJS oraz niestandardowy układ wydechowy. Oprócz tego niemiecki tuner wyposażył BMW M2 Competition w zawieszenie Pro Street firmy Eibach oraz bardziej wydajniejszy układ hamulcowy BMW M Performance z zestawem chłodzącym i stalowymi plecionymi przewodami hamulcowymi.

Kilka wyróżników czyniących M2 “Finale Edition” wyjątkową

Z wyróżników wizualnych warto wspomnieć o nowych 19-calowych kutych obręczach. Są też elementy z włókna węglowego, takie jak dach, przedni splitter, tylny spojler, dyfuzor oraz błotniki. Nadwozie utrzymano w czarnej kolorystyce, nadającej autu jeszcze więcej tajemniczości. W kabinie pojawiły się fotele z M2 CS (zarówno przednie jak i  tylne) czy obita alcantarą kierownica z niebieskimi przyciskami. Niebieskie akcenty znajdziemy też na wybieraku skrzyni biegów oraz nakładkach na pedały. Nie brakuje też elementów z włókna węglowego.

BMW M2 Competition Finale Edition

Lightweight nie ujawnił ceny BMW M2 Competition Finale Edition, jednak z pewnością tanio nie będzie. Niemniej jednak projekt robi wrażenie i stanowi godne zwieńczenie tego jakże fascynującego modelu.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama