Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Honda Mean Power V2 – kosiarka szybsza od Ferrari!

Znana z wysokoobrotowych samochodów i motocykli japońska firma kolejny raz zaskakuje. Tym razem Japończycy zbudowali najszybszą na świecie kosiarkę – Mean Power V2, która osiągami dorównuje supersamochodom.

Opublikowano

w dniu

Honda Mean Power V2
Fot. Honda / Honda Mean Power V2

Honda już nieraz udowodniła, że potrafi zbudować totalnie abstrakcyjne pojazdy, które – patrząc zdroworozsądkowo nigdy nie miałyby racji bytu nawet jako koncepty. Co ciekawe, najnowsza kosiarka stanowi już drugie podejście do nietypowych rozwiązań do strzyżenia trawy. W 2014 r. zadebiutowała Honda Mean Power, od razu zdobywając tytuł najszybszej kosiarki na świecie. Rozpędziła się do niesamowitej wręcz prędkości 188, 08 km/h.

Teraz przyszedł czas na jej następcę, czyli Mean Power V2. W projektowaniu nowej kosiarki wykorzystano unikalne materiały, w tym technologię druku 3D. Pojazd korzysta z 4-cylindrowego silnika z motocykla Hondy CBR 1000RR Fireblade SP o pojemności 999 cm3 i  mocy 200 KM osiąganej przy 13 000 obr./min. To blisko dwa razy więcej niż w przypadku poprzedniej kosiarki.

Mean Power V2 – kosiarka z “powerem”

Cała kosiarka waży zaledwie 140 kg, co oznacza, że stosunek mocy do masy jest lepszy niż… w Bugatti Chironie. Co więcej, od 0 do 160 km/h rozpędza się w zaledwie 6,29 s, czyli szybciej od Ferrari Portofino czy Audi R8! Tym samym ustanowiła Światowy Rekord Guinessa dla prototypowych kosiarek. Maksymalna prędkość osiągnięta na torze wyniosła aż 150,99 mp/h, czyli 242,99 km/h. Pojazd był testowany na torze Lausitzring pod Dreznem przez doświadczoną kaskaderkę Jess Hawkins.

Fot. Honda / Honda Mean Power V2 (po lewej) i Mean Power (po prawej)

Przy całej swojej wyścigowej naturze Honda Mean Power V2 pozostaje zwykłą kosiarką do koszenia trawy. Wyposażono ją w napędzane elektrycznymi silnikami karbonowe ostrza do cięcia trawy.

Po takich projektach jak ten, można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że nie ma drugiego tak szalonego narodu co Japończycy.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama