Czego szukasz?

Biznes

Renault ma własny pomysł na rozwój elektromobilności. Poznajcie Mobilize

Renault postanowiło pójść nieco inną drogą niż pozostali producenci w kwestii rozwoju elektromobilności. W tym celu stworzyło specjalną markę Mobilize, która – przynajmniej póki co – nie trafi do indywidualnych klientów, lecz ma na celu zaoferowanie „nowych rozwiązań w zakresie mobilności”. W celu promocji nowych rozwiązań pokazano samochód Limo.

Mobilize Limo

Coraz częściej można się spotkać ze stwierdzeniem, że obecnie posiadanie samych samochodów w gamie to zbyt mało, by przetrwać na rynku. Od paru ładnych lat firmy prześcigają się bowiem w oferowaniu rozmaitych usług w zakresie szeroko rozumianej mobilności. Ciekawym pomysłem wykazało się Renault, tworząc nową markę Mobilize, która skupi się na „dostarczaniu mobilności”. Jej odbiorcami mają być firmy transportowe i przewozowe, w tym korporacje taksówkarskie, itp. W ramach realizacji tych założeń Mobilize przedstawiło samochód o dość mało wyszukanej nazwie… Limo. Został on zaprojektowany jako pojazd dla osób pracujących w usługach mobilności. Będzie on dostępny tylko przez subskrypcję.

Mobilize Limo – nie będzie powszechnie dostępny, ale…

Samochód będzie miał swoją oficjalną premierę na wrześniowych targach w Monachium. Mobilize Limo mierzy 4,67 m długości, 1,83 m szerokości oraz 1,47 m wysokości, zaś jego rozstaw osi liczy 2,75 m. Szkoda tylko, że bagażnik liczy raptem 411 l.

Mobilize Limo

W kabinie skupiono się na wygodzie pasażerów z tyłu. Na kolana pasażerów z tyłu wygospodarowano aż 288 mm przestrzeni. Komfort na tylnej kanapie poprawia także płaska podłoga, wygodne siedziska dla trzech dorosłych osób oraz dwa porty USB. Pasażerowie mają także dostęp do pokręteł regulacji głośności, regulowanych nawiewów oraz lampek do czytania. Zadbano również o komfort kierowcy. Deska rozdzielcza składa się z dwóch dużych ekranów – jeden pełni rolę wirtualnych zegarów i ma 12,3 cala przekątnej, zaś drugi, 10,25-calowy służy do obsługi systemu infotainment ( oczywiście dotykowy). Między siedzeniami znalazł się chłodzony schowek. Ciekawostką jest klasyczny panel klimatyzacji.

ZOBACZ TAKŻE
Opel Rocks-e to następca... miesięcznych biletów na autobus. Naprawdę

… Dostarczy usługi mobilności

Sercem Mobilize Limo jest elektryczny silnik rozwijający 150 KM oraz 220 Nm. Zapewnia on autu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,6 s i prędkość maksymalną na poziomie 140 km/h. Samochód wyposażono w baterię o pojemności 60 kWh, która oferuje 450 km zasięgu według cyklu WLTP. Szybkie ładowanie może zwiększyć zasięg o 250 km w 40 minut.

Mobilize Limo

Limo wyposażono w osiem poduszek powietrznych oraz kilka funkcji bezpieczeństwa. Wśród nich są adaptacyjny tempomat, wykrywanie martwego pola, asystenta utrzymania pasa ruchu, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu i wiele innych. Posiada on także LED-owe reflektory, chowane w karoserii klamki drzwi, 17-calowe felgi oraz logo Mobilize zarówno w kabinie (np. na kierownicy) jak i na zewnątrz. Patrząc na samochód można stwierdzić, że jest on mieszanką sedana i crossovera.

Mobilize Limo trafi na rynek w drugiej połowie 2022 roku. Jest on adresowany dla kierowców zawodowych.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama