Czego szukasz?

Fascynacje

Shelby Super Snake – najdzikszy z Mustangów

Amerykański tuner zaoferuje od przyszłego roku jeszcze mocniejszego Mustanga o mocy ponad 800 KM, który na dodatek zostanie utrzymany w klimacie retro poprzez malowanie rodem z lat 70.

Shelby Super Snake

Firma Shelby-American od lat znana jest jako nadworny tuner Forda. Wystarczy tu wspomnieć takie bestie jak Ford Mustang Shelby GT500 na bazie poprzedniej generacji Mustanga, Mustang Shelby GT 350R czy Shelby GT500 na bazie obecnego wcielenia popularnego muscle cara. Co ciekawe, firma odpowiada także za podrasowanie popularnego w USA pick-upa F-150 ( Shelby F-150 Super Snake o mocy 755 KM).

Shelby Super Snake – aż kipi temperamentem

Najnowszym dzieckiem założonej przez słynnego Carolla Shelby’ego firmy jest Mustang Shelby Super Snake. W porównaniu do Shelby GT500 samochód jest aż o 115 KM mocniejszy (825 KM zamiast seryjnych 710 KM). Źródłem napędu pozostała doładowana kompresorem  V8-ka o pojemności 5 litrów. Przyspieszenie od 0 do 60 mp/h (0 do 96 km/h) wynosi mniej niż 3,5 sekundy. Napęd jest przenoszony na tylną oś za pośrednictwem manualnej 6-biegowej skrzyni lub 10-stopniowego automatu.

Shelby Super Snake

Fot. shelby.com

Ponadto Shelby wprowadziło szereg modyfikacji, mających na celu zwiększenie wydajności układu napędowego i poprawę właściwości jezdnych. Warto tu wymienić m.in. większą chłodnicę, w tym dodatkową w przypadku aut ze skrzynią automatyczną, specjalny układ wydechowy Ford Performance, 20-calowe kute aluminiowe felgi czy układ hamulcowy marki Brembo z 6-tłoczkowymi zaciskami z przodu i 4-tłoczkowymi z tyłu. Zastosowano też sztywniejsze stabilizatory.

Zrobiony „na bogato”

Oczywiście Shelby nie byłoby sobą, gdyby poprzestało tylko na zmianach technicznych. Tuning wizualny został przeprowadzony „na bogato” i obejmuje m.in. dodatkowe nakładki na zderzaki i progi, wloty powietrza na masce, tylny spoiler, zmodyfikowano dyfuzor oraz pas przedni wraz z grillem, a końcówki układu wydechowego mają teraz trapezoidalny kształt. W kabinie pojawiły się trzy dodatkowe wskaźniki w górnej części kokpitu, pokazujące temperaturę oleju, poziom paliwa oraz ciśnienie doładowania.

Pakiet Bold – do wyboru, do koloru

Tym, co najbardziej wyróżnia Super Snake na tle pozostałych wersji Mustanga, jest jego charakterystyczne „oczojebne” malowanie, mające nawiązywać do lat 70. XX w. Jest to element tzw. pakietu Bold. Samochód będzie dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: czarne nadwozie z zielonymi pasami i zielonymi akcentami we wnętrzu, zielone nadwozie z czarnymi pasami i zielonymi akcentami we wnętrzu oraz pomarańczowe nadwozie z czarnymi pasami i pomarańczowymi akcentami we wnętrzu.

Mustang Super Snake kosztować ma od 123 295 $. Oficjalna prezentacja pojazdu odbędzie się podczas aukcji samochodów Barret Jackson w Scottsdale w stanie Arizona w dniach od 11 do 19 stycznia 2020 r. Na rynek amerykański trafi 30 sztuk Shelby Super Snake z pakietem Bold. Pozostałe kilkadziesiąt egzemplarzy trafi na inne rynki. To się nazywa kwintesencja amerykańskiej motoryzacji 😀

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama