Nasze social media

Samochody

Hummer powróci jako elektryczny pick-up o mocy 1000 KM!

Szykuje się wielki powrót amerykańskiej terenówki. Nowy Hummer otrzyma napęd elektryczny o mocy 1000 KM i nadwozie typu pick-up. Samochód ma przyspieszać od 0 do 100 km/w raptem w 3 sekundy!

Opublikowano

w dniu

GMC Hummer EV
Fot. gmc.com / GMC Hummer EV

Słynna nazwa “Hummer” znowu zagości na amerykańskiej terenówce. Tym razem nie będzie to jednak osobna marka, lecz jeden z modeli należącego do koncernu General Motors GMC. Pełna nazwa modelu brzmi GMC Hummer EV, a jego głównym zadaniem będzie odebranie klientów nadchodzącej Tesli Cybertruck.

Hummer XXI wieku

Oznacza to, że Hummer nie będzie już miał pod maską wielkiej i paliwożernej jednostki V8, lecz modny ostatnio napęd elektryczny. Wciąż jednak ma imponować swoimi ponadprzeciętnymi wymiarami i masywnym, kanciastym wyglądem.

Na opublikowanym przez General Motors teaserze widać tylko fragment przedniego pasa nowego modelu. Wyraźnie zaakcentowano nazwę “Hummer”, która biegnie przez cały grill. Szeroka imitacja atrapy chłodnicy stanowi nawiązanie do pierwowzoru sprzed kilkunastu lat. Przechodzi ona płynnie w reflektory, które również w pewnym stopniu mogą przywodzić na myśl kanciastego poprzednika.

Szybszy od niejednego supersamochodu

Najbardziej imponującymi parametrami nowego Hummera będą jednak osiągi. Jego silniki elektryczne mają rozwijać łącznie aż 1000 KM, a maksymalny moment obrotowy przekroczy 15 000 Nm. Zapewni to przyspieszenie od 0 do 96 km/h (60mph) w czasie zaledwie 3 sekund! 

GMC Hummer EV otrzyma nadwozie typu pick-up. Oficjalną premierę samochodu zaplanowano na 20 maja bieżącego roku. Sprzedaż pojazdu rozpocznie się jesienią 2021 roku. Produkcja auta odbywać się będzie w fabryce koncernu GM w Michigan. Zapowiada się naprawdę zacięta rywalizacja między nowym Hummerem a nadchodzącą Teslą Cybertruck.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama