Connect with us

Poznaliśmy ceny Toyoty GR Yaris… Trzeba się spieszyć!

Już za kilka dni ruszy zbieranie zamówień na nową Toyotę GR Yaris. Chętni muszą się jednak spieszyć, gdyż do Polski trafi raptem… 300 egzemplarzy japońskiego hot hatcha a jego cena startować ma z pułapu blisko 144 000 zł. Co nabywca otrzyma w zamian?

Opublikowano

w dniu

Toyota GR Yaris 2020
Fot. toyota.com / Toyota GR Yaris

W ostatnich latach liczba dostępnych na rynku hot hatchy, zwłaszcza tych z segmentu B, wyraźnie się zmniejszyła. Nie ma już (i prawdopodobnie nie będzie) takich modeli jak Seat Ibiza Cupra czy Skoda Fabia RS. Niepewna jest też przyszłość Abartha. Dlatego też tym bardziej należy podziwiać Toyotę, że zdecydowała się na stworzenie kolejnego wcielenia rasowego miejskiego hot hatcha, który obecnie nosi nazwę GR Yaris (wcześniej był to Yaris GRMN).

Toyota GR Yaris – hot hatch jakich mało

Najnowsza Toyota GR Yaris zadebiutowała w styczniu i – podobnie jak poprzedniczka – zdumiewa mocą i osiągami. Całe 261 KM i 360 Nm uzyskiwane z turbodoładowanego silnika R3 o pojemności 1.6 litra w połączeniu ze skrzynią manualną i napędem 4×4 działa bowiem na wyobraźnię. W połączeniu z masą własną na poziomie 1280 kg i małym zgrabnym nadwoziem daje to efekt w postaci świetnych osiągów. Pod tym względem Yaris GR nie tylko deklasuje miejskie hot hatche, ale wręcz zbliża się do kompaktowych modeli pokroju Volkswagena Golfa R czy Cupry Leona. Jak inaczej nazwać przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy w miejskim samochodzie?

ZOBACZ TAKŻE
Toyota GR Yaris oficjalnie - poczuj się jak kierowca WRC na co dzień

Dostępna w 3 wersjach

Stąd też bierze się wspomniana wysoka cena tego modelu. Podstawowa odmiana Toyoty GR Yaris kosztuje od 143 900 zł. Jest to wersja Dynamic, która oferuje w standardzie 18-calowe felgi z oponami Dunlop SP SportMAXX050, sportowe fotele GR z podgrzewaniem, system multimedialny Toyota Touch 2, kamerą cofania i systemem keyless. Oczywiście nie zabraknie także pakietu systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense. 

Toyota GR Yaris 2020

Fot. toyota.com / Toyota GR Yaris

Za 154 900 zł dostaniemy wersję Dynamic VIP. Oferuje ona dodatkowo nawigację, nagłośnienie firmy JBL, wyświetlacz head-up, układ monitorowania martwego pola oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Gamę wieńczy najbardziej rasowa odmiana Dynamic Sport za 162 900 zł. Oprócz pakietu VIP oferuje ona 18-calowe kute felgi z oponami Michelin Pilot Sport 4S, mechanizm różnicowy Torsen na każdą z osi oraz dodatkowe rozpórki usztywniające nadwozie. Całkiem możliwe, że właśnie ta odmiana będzie się  cieszyła największym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców.

ZOBACZ TAKŻE
10 najlepszych kompaktowych hot hatchy ostatnich lat

Tylko 3 kolory nadwozia

Toyota GR Yaris będzie dostępna w jednym z trzech kolorów nadwozia do wyboru –  białym, czarnym i czerwonym. Za czarny metalik zapłacimy 2000 zł a za perłowy biały i czerwony metalik – 2900 zł. Kolory te zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem wszystkie trzy są barwami fabrycznego zespołu Toyoty – Gazoo Racing.

Tylko 300 egzemplarzy

Toyota rozpocznie przyjmowanie zamówień na model GR Yaris już 4 maja. Do Polski trafi jedynie 300 egzemplarzy. Pierwszych dostaw należy się spodziewać w październiku.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama