Connect with us

McLaren 600 LT podrasowany przez Noviteca

Niemiecki tuner wziął na warsztat brytyjskiego supercara. Mclaren 600 LT w wydaniu Noviteca otrzymał m.in. zmodyfikowany body kit oraz dodatkowy, wyraźny zastrzyk mocy.

Opublikowano

w dniu

Mclaren 600 LT by Novitec
Fot. Novitec / Mclaren 600 LT by Novitec

Już standardowe modele Mclarena powodują szybsze bicie serca i zachwycają osiągami. Niemiecka firma tuningowa Novitec postanowiła jednak poprawić i tak już świetne osiągi 600 LT. Już seryjny Mclaren 600 LT przełamuje barierę 3 sekund, osiągając 100 km/h w czasie 2,9 s. Od 0 do 200 km/h rozpędza się w 8,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi blisko 324 km/h.

Jeszcze bardziej wyjątkowy

Spece z Noviteca udowodniają, że da się jeszcze lepiej. 600 LT w ich wydaniu rozwija 100 km/h w 2,8 s i rozpędza się do 333 km/h. Wzrost osiągów jest efektem m.in. większej mocy. Samochód rozwija 688 KM i 712 Nm (wzrost o 88 KM i 92 Nm). Sercem pojazdu jest podwójnie doładowane V8 o pojemności 3,8 l.

Mclaren 600 LT

Fot. novitecgroup.com

Novitec oferuje 3 konfiguracje tuningu – od łagodnego do „dzikiego”. Dwa pierwsze ograniczają się do ingerencji w elektronikę. Trzeci obejmuje mapowanie silnika wraz z ulepszonym układem wydechowym od niemieckiego tunera. Wspomniany wzrost mocy jest efektem ostatniego pakietu o nazwie Performance Stage 2.

Podrasowany McLaren 600 LT otrzymał pakiet sportowych sprężyn, obniżających samochód o 30 mm. Brytyjski supersamochód porusza się na 20-calowych kołach Vossen z przodu i 21-calowych na tylnej osi.

Mclaren 600 LT by Novitec – supercar pełną gębą

Modyfikacje zewnętrze mają raczej kosmetyczny charakter. Z przodu pojawiła się nakładka od Noviteca na zderzaku, a z tyłu zastosowano dwuczęściową karbonową skrzynkę powietrzną, wspomagającą chłodzenie jednostki napędowej.

Mclaren 600 LT by Novitec

Fot. novitecgroup.com

W kabinie dominuje skóra i alcantara. Znajdziemy je m.in. na fotelach, kierownicy i desce rozdzielczej. Można też zamówić kontrastowe pasy w kolorze pomarańczowym. Pomarańczowe akcenty w postaci zacisków hamulcowych znalazły się także na nadwoziu. Dobrze pasują do grafitowego nadwozia Mclarena 600 LT.

Efekty prac niemieckiego tunera zdumiewają. W najmocniejszej konfiguracji 600 LT niebezpiecznie zbliża się do mocniejszego Mclarena 720S. Novitec sprawił, że supersamochód z Woking stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama