Nasze profile w mediach społecznościowych

Fascynacje

Rezvani Hercules 6×6 – pickup dla prawdziwych twardzieli. Nawet 1300 KM

Amerykańska niszowa firma przedstawiła swój kolejny ekstremalny model. Rezvani Hercules 6×6 to trzyosiowy pick-up na bazie Jeepa Gladiatora, który w topowej wersji imponuje ogromną mocą na poziomie 1300 KM oraz horrendalną ceną.

Opublikowano

w dniu

Rezvani Hercules 6x6
Fot. rezvanimotors.com / Rezvani Hercules 6x6

Rezvani Automotive Designs to kalifornijska firma zajmująca się konstruowaniem nadwozi, założona w 2014 r. przez Ferrisa Rezvani’ego. Zdobyła sławę dzięki ekstremalnym samochodom sportowym oraz zaprezentowanemu w ubiegłym roku SUV-owi Tank o mocy nawet 1000 KM (bazuje na Jeepie Wranglerze). Teraz amerykański producent zaprezentował ekstremalnego pick-upa o nazwie Rezvani Hercules 6×6, aspirującego o miano najmocniejszego pick-upa na świecie.

Rezvani Hercules 6×6 – absurdalnie fascynujący pick-up

Rezvani Hercules 6×6 powstał na bazie Jeepa Gladiatora. Obudowano go jednak nową karoserią, w konsekwencji czego samochód pod względem wizualnym nie przypomina swojego pierwowzoru. Hercules mierzy aż 6,2 m długości a jego paka jest długa na 2,4 metra. Amerykański pick-up otrzymał również niestandardowe zawieszenie Fox z osiami Dana 60 (bardziej wytrzymałe o lepszych właściwościach terenowych) a także 37-calowe, terenowe opony.

Rezvani Hercules 6x6

Dostępna jest też wersja specjalna Hercules 6×6 Military Edition, wyposażona w noktowizor FLIR, samouszczelniający się zbiornik paliwa, zelektryfikowane klamki drzwi, syreny, maski gazowe oraz opancerzone nadwozie. Wymaga on dopłaty w wysokości aż 100 000 $.

ZOBACZ TAKŻE
GMC Hummer EV - legenda wraca jako elektryczny pickup. 1000 KM mocy

Rezvani Hercules 6×6 – z genami Jeepa

Wnętrze nawiązuje w dużym stopniu do Jeepa Gladiatora, jednak urządzono je bardziej luksusowo. Świadczą o tym m.in. skóra Nappa z Alcantarą na siedzeniach oraz zamszowa podsufitka. Reszta to już dobrze znany Gladiator… albo jak kto woli Jeep Wrangler (oba modele dzielą wnętrze).

Rezvani Hercules 6x6

Pod maską znajdziemy dobrze znane z Jeepów silniki. Podstawowy to 3.6-litrowy benzynowy V6 Pentastar, oferujący 285 KM i 353 Nm. Oprócz tego dostępna jest też 3-litrowa jednostka wysokoprężna o mocy 260 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm. Co ciekawe, występuje ona z … opcjonalną skrzynią manualną. Wątpimy jednak, by była to popularna opcja i zapewne zdecydowana większość klientów wybierze 8-stopniowy automat. Oprócz tego dostępna będzie 6.4-litrowa jednostka V8 HEMI o mocy 500 KM.

ZOBACZ TAKŻE
Top 7 - Najbardziej ekscytujące pick-upy

1300-konna wisienka na torcie

Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak topowa wersja z aż 7-litrowym silnikiem V8. Jest to dobrze znana z Dodge’a Challengera Hellcata konstrukcja 6.2 HEMI z kompresorem, którą poddano znacznym modyfikacjom. m.in. rozwiercono ją do 7 litrów oraz zastosowano wydajniejsze doładowanie. W efekcie generuje ona aż 1300 KM i 1341 Nm. Kosmos!

Rezvani Hercules 6x6

Cena równie imponująca co samochód

Już standardowa wersja amerykańskiego “mocarza” z silnikiem V6 Pentastar kosztuje 225 000 $. Topowy wariant z 7-litrową jednostką o mocy 1300 KM wymaga dopłaty aż 250 000 dolarów… do podanej wcześniej ceny bazowej (łącznie ponad 570 tys. $). Rezvani Hercules 6×6 to nie tylko samochód dla prawdziwych twardzieli, ale również dla tych najbogatszych z nich. Niemniej auto jest równie imponujące co jego cena – z jednej strony tak absurdalne, że aż dziw, że powstało a z drugiej zaś wyjątkowo fascynujące.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama