Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Mitsubishi wskrzesiło znaną markę Ralliart. Czyżby powrót do korzeni?

Po ponad dziesięciu latach przerwy Mitsubishi wskrzesiło legendarną markę Ralliart, a więc oddział marki zajmujący się sportami motorowymi i wyczynowymi. Czyżby japoński producent zamierzał wrócić do rajdowych korzeni?

Opublikowano

w dniu

Mitsubishi Ralliart
Fot. Mitsubishi

W ostatnich latach Mitsubishi odeszło trochę od swoich korzeni, stawiając głównie na SUV-y i crossovery. Jeszcze nieco ponad dekadę temu w ofercie były takie samochody jak Lancer Evolution X czy Lancer Ralliart. Teraz Mitsubishi zaskoczyło wszystkich wiadomością o wskrzeszeniu legendarnej marki Ralliant, zajmującej się sportami motorowymi i wyczynowymi, który wstrzymał działalność w 2010 roku. Po 11-letniej przerwie wydaje się, że marka z „diamentowym” logo ożywia oddział w Japonii. Wszystko po to, by oferować ponownie bazujące na modelach Mitsubishi bardziej ekscytujące samochody.

Mitsubishi Ralliart – powrót po latach

Wiadomość ta została potwierdzona w raporcie finansowym Mitsubishi FY2020, który został opublikowany 11 maja 2021 r. W raporcie finansowym były inne szczegóły, które pokazują plany producenta samochodów na rynku ASEAN. Tym co jednak wzbudziło szczególne zainteresowanie, był powrót Ralliarta.

Mitsubishi Ralliant

Zdobywając popularność w latach 80-tych, Ralliart stał się sztandarową marką Mitsubishi w wyścigach rajdowych, w tym w rajdowych mistrzostwach świata. Szczegóły odrodzonego Ralliarta są obecnie szczątkowe, jednak raporty z Japonii mówią, że zapoczątkuje on produkty takie jak części i akcesoria Ralliart, jak i zaangażowanie w sporty motorowe.

ZOBACZ TAKŻE
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV już w Polsce. Znamy ceny i specyfikację

Na podstawie zdjęć zawartych w raporcie finansowym FY2020 wygląda na to, że średniej wielkości pickup Mitsubishi Triton (znany na innych rynkach jako Strada lub L200) jako pierwszy zastosuje markę Ralliart. Nie jest jednak jasne, czy dotyczy to obecnego modelu  czy też nowej generacji, która pojawi się w przyszłym roku.

Jest iskierka nadziei

Wiadomo też, że Mitsubishi walczy jako całość. Firma ogłosiła w zeszłym roku pewne zmiany w swoim składzie w ramach sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi. Warto zauważyć, że Mitsubishi skoncentruje swoje wysiłki w regionie ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej). W zeszłym roku mówiło się nawet, że marka zaprzestanie oferowania modeli w Europie, jednak okazało się to na szczęście nieprawdą. Potwierdza to chociażby wprowadzenie do Europy zmodernizowanego SUV-a Eclipse Cross PHEV.

Czyżby powrót Ralliarta miał oznaczać powrót do gamy takich modeli jak Lancer Evolution czy innych aut o sportowym zacięciu? Na tę chwilę trudno to stwierdzić, jednak jest iskierka nadziei.

5/5 (liczba głosów: 2)

The requested resource was not found on this server.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. ffas

    20 maja 2021 at 12:45

    Ale bym ich zobaczył w WRC

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama