Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Mini John Cooper Works po drobnych zmianach. Parę detali i lepsze osiągi

W ramach modernizacji na rok modelowy 2022 Mini John Cooper Works otrzymało garść kosmetycznych zmian oraz lepsze właściwości jezdne. Co dokładnie zmieniono w brytyjskim hot hatchu?

Opublikowano

w dniu

Mini John Cooper Works 2022
Fot Mini / Mini John Cooper Works 2022

W styczniu bieżącego roku brytyjski producent zaktualizował gamę na rok modelowy 2022. Pokrótce wspomniano wtedy o topowej wersji JCW, a dziś firma ujawniła więcej szczegółów na temat najostrzejszej odmiany swojego mieszczucha. Mini John Cooper Works na rok modelowy 2022 nie otrzymał większych zmian w układzie napędowym, a same zmiany mają bardziej charakter kosmetyczny. Mimo to właściwości jezdne pojazdu się poprawiły, a samo auto prezentuje się bardziej świeżo. Tyle, jeśli chodzi o zapewnienia producenta. Co dokładnie zmieniono w Mini JCW?

Mini John Cooper Works 2022 – brytyjski hot hatch jeszcze bardziej rasowy 

Przedni pas nadal łączy urok stylistyki retro z agresywnością hot hatcha dzięki okrągłym reflektorom LED i sześciokątnej atrapie chłodnicy. Pojawiły się większe otwory wentylacyjne w przednim zderzaku, nadając autu bardziej dynamiczny wygląd oraz poprawiając chłodzenie jednostki napędowej i hamulców. Przeprojektowano także charakterystyczne dla marki iluminatory boczne na przednich błotnikach.

Mini John Cooper Works 2022

Największą nowością w kabinie jest natomiast zaktualizowany system informacyjno-rozrywkowy, który wyposażono w nowe oprogramowanie z odświeżoną grafiką. Po raz pierwszy Mini John Cooper Works korzysta z tzw. “widżetów na żywo”, które można wybierać za pomocą ruchu przeciągnięcia na ekranie dotykowym. Dostępnych jest też kilka nowych oklein wykończeniowych oraz parę nowych opcji oświetlenia kabiny.

Mini John Cooper Works 2022

Osiągi te same, ale lepsza amortyzacja

Żadnych zmian nie przeprowadzono natomiast pod maską, gdzie kryje się dobrze znana 2-litrowa jednostka R4 z turbodoładowaniem, rodem z BMW. Rozwija ona 231 KM oraz 320 Nm. Ze standardową 6-biegową przekładnią manualną Mini John Cooper Works przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy. Wybierając opcjonalną 8-stopniową przekładnię automatyczną czas ten skraca się do 6,1 s.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Mini Cooper S 5d 2.0 192 KM – Jaś Fasola byłby zachwycony

Brytyjski hot hatch otrzymał także zmodyfikowane adaptacyjne zawieszenie, które wykorzystuje dodatkowy zawór do wyrównywania szczytowych wartości ciśnienia na amortyzatorze podczas jazdy po niewielkich wybojach. Mini wspomina, że zapewni to “zoptymalizowaną równowagę między sportowym charakterem a komfortem jazdy”. Adaptacyjne zawieszenie będzie oczywiście wyposażeniem opcjonalnym, podobnie zresztą jak nowa skórzana tapicerka czy elementy z lakieru Piano Black.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama