Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Samochody niedostępne w Polsce – Honda Odyssey. Stylowy van

Choć w Europie raczej mało znana, na rynku amerykańskim Honda Odyssey od lat uchodzi za bestsellera. W tym roku obecne wcielenie japońskiego vana doczekało się modernizacji i z tej okazji postanowiliśmy nieco przybliżyć wam ten model.

Opublikowano

w dniu

Fot. honda.com / Honda Odyssey

Pierwsze wcielenie japońskiego vana zadebiutowało w 1994 roku. W ciągu ponad 25 lat powstało pięć generacji pojazdu (obecna zadebiutowała podczas targów w Detroit w 2017 roku). Przez te lata Honda Odyssey wyrobiła sobie dobrą opinię na rynku amerykańskim i cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku producent postanowił poddać delikatnej modernizacji swojego rodzinnego bestsellera.

Honda Odyssey – w Stanach vany mają się dobrze

Honda Odyssey prezentuje obecny, agresywny styl japońskiego marki. Przykładowo “ostre” przednie lampy w technologii LED nawiązują do tych, które znamy z Civika. W ramach liftingu ich kształt jeszcze bardziej zaostrzono (trochę w stylu Acury), a łącząca je chromowana listwa trafiła na górną część atrapy chłodnicy. Zmodyfikowano też sam kształt grilla, przez co front samochodu wygląda teraz masywniej. Przemodelowano również zderzak i będące jego częścią światła przeciwmgłowe. Z tyłu zaś znajdziemy zmodyfikowane tylne lampy oraz biegnącą przez całą szerokość pojazdu chromowaną listwę.

Honda Odyssey

W standardzie znajdą się sterowane gestami elektrycznie odsuwane boczne drzwi. Kolejną ciekawą funkcją jest automatycznie wysuwające się i obniżające siedzenie, co pozwoli na łatwiejsze wsiadanie (aktywowane przyciskiem). Wyposażeniem standardowym jest również pakiet systemów wspomagających kierowcę o nazwie Honda Sensing oraz adaptacyjny tempomat z funkcją wykrywania pieszych. Dostępny jest również układ przypominający o pozostawieniu dziecka na tylnym siedzeniu (rozwiązanie znane m.in. z Hyundaia Santa Fe).

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Honda Civic 4d FL 1.5 VTEC CVT – różnica charakterów

Drzwi sterowane… gestami

Wyświetlacz komputera pokładowego wzrósł z dotychczasowych 3,5 do 7 cali a ekran systemu info-tainemt w górnej części kokpitu liczy teraz 10 cali. Honda oferuje też 11,6-calowy wyświetlacz dla pasażerów tylnego rzędu. Zmieniono również kształt panelu klimatyzacji. Wyższe wersje wyposażono w trójkolorowe dywaniki oraz podświetlane porty USB, a także kontrastowe przeszycia na fotelach.

Honda Odyssey

Pod maską japońskiego vana drzemie dobrze znana 3.5-litrowa jednostka V6. Rozwija ona 280 KM i 355 Nm. Silnik współpracuje z 10-biegową przekładnią automatyczną. Na rodzimym rynku japońskim Honda Odyssey występuje z 2.4-litrową jednostką benzynową R4 lub układem hybrydowym opartym na 2-litrowym benzyniaku. We wszystkich wersjach napęd trafia na przednią oś.

ZOBACZ TAKŻE
Samochody niedostępne w Polsce - Toyota Sienna

Sprawdzona formuła

Na rynku amerykańskim Honda Odyssey startuje z pułapu niecałych 33 000 dolarów a topowa wersja to wydatek rzędu 50 tys. $. Jej głównym rywalem jest inny japoński van, który również zawojował amerykański rynek, a więc Toyota Sienna, którą niedawno opisywaliśmy.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama