Connect with us

Gran Turismo Polonia 2019 – Tor Poznań znowu zabłyśnie

Jeszcze rok temu przyszłość eventu wisiała na włosku. Tymczasem już od 3 aż do 7 lipca czeka nas kolejna motoryzacyjna „uczta” związana z 15. edycją Gran Turismo Polonia.

Opublikowano

w dniu

Fot. granturismoevents.com
Fot. granturismoevents.com

Czy może być coś lepszego niż widok ponad 100 supersamochodów w jednym miejscu i podziwianie ich jeżdżących po torze? Właśnie takie doznania czekać będą na tych, którzy zawitają w dniach od 3 do 7 lipca do Poznania podczas Gran Turismo Polonia 2019.

Po skandalu związanym z przerwaniem ubiegłorocznej edycji GTP z uwagi na generowanie zbyt dużego hałasu losy imprezy stały pod znakiem zapytania. Rozważano nawet przeniesienie jej w inne miejsce. Na szczęście okazało się, że tor Poznań nadal będzie miejscem odbywania się tej prestiżowej imprezy.

Gran Turismo Polonia nieco… przycichnie

Jest jednak małe ale… a brzmi ono limit głośności. Ustalono go na 96 dB. Większość uczestniczących w GTP samochodów spełnia te normy. Niektóre jednak, jak np. Lamborghini Huracan Performante będą musiały korzystać z tzw. dB-killera, który ma zredukować hałas generowany podczas jazdy na torze.

Organizatorzy musieli odmówić niektórym kierowcom, których samochody nie spełniały limitu głośności. Z tego względu pojazdów będzie mniej niż w ubiegłych latach (nie więcej niż 128 w drogowych wersjach wobec ok. 200 w poprzednich edycjach). Nie oznacza to jednak, że będzie nudno.

Będzie co podziwiać

Właściciele supersamochodów przyjadą z różnych krajów Europy, m.in. Szwajcarii, Szwecji czy Portugalii. Dominować będą Porsche i Ferrari, ale nie oznacza to, że zabraknie innych marek, np. Mclarena czy Lamborghini.

Program eventu jest bogaty i obejmuje aż 4 dni. Gran Turismo 2019 rozpocznie się w środę w hotelu Andersia, gdzie zaplanowano obiad dla kierowców. W czwartek od 10 do 18 odbywać się będą jazdy na Torze Poznań. Po jazdach kierowcy wrócą do hotelu Andersia. W piątek ponownie odbędą się jazdy (w tych samych godzinach), a wieczorem zaplanowano imprezę. W sobotę od 12 do 17 będzie dzień otwarty dla publiczności. Wstęp jest bezpłatny. W niedzielę o 12 uczestnicy opuszczą Poznań.

Wiele wskazuje na to, że mimo drobnych ograniczeń Gran Turismo Polonia 2019 dostarczy nam jak zwykle mnóstwa świetnych emocji. Jeszcze raz gratulujemy organizatorom wytrwałości i trzymamy kciuki, aby tegoroczna edycja obyła się bez nieprzyjemnych sytuacji.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama