Connect with us

Biznes

Apple wciąż myśli nad własnym samochodem. Pomóc mu może Hyundai

Znany producent elektroniki od lat snuje plany stworzenia własnego samochodu. Tymczasem ciekawe wieści napłynęły z Korei – okazuje się bowiem, że Apple może skorzystać z pomocy Hyundaia przy tworzeniu własnego pojazdu.

Opublikowano

w dniu

Hyundai Ioniq
Fot. Hyundai.com / Hyundai Ioniq

Amerykański gigant znany jest głównie ze smartfonów Iphone i komputerów Mac. Ambicje firmy są jednak znacznie większe – Apple od lat pracuje bowiem nad własnym samochodem. Na temat pojazdu Apple’a krążyły zawsze mniej lub bardziej wiarygodne informacje, nieraz wydawało się wręcz, że projekt porzucono. Tymczasem ciekawe wieści płyną do nas od Hyundaia. Koreański koncern potwierdził właśnie, że prowadzi wczesne rozmowy z amerykańskim gigantem technologicznym.

Apple wciąż pracuje nad samochodem

Zgodnie z ostatnim raportem, wielu tajwańskich dostawców części już rozpoczęło przygotowania do zwiększenia produkcji komponentów do pojazdu. Najbardziej optymistyczne prognozy przewidują pełny debiut samochodu Apple’a jeszcze przed końcem tego roku. Cytując informacje z Korea Economic Daily, Hyundai mógłby się zająć produkcją Apple cara.

ZOBACZ TAKŻE
Koreańczycy w natarciu. Genesis, Kia i Ioniq pokażą elektryki w tym roku

Dla koreańskiego producenta samochodów taka współpraca również mogłaby się opłacić. Należy bowiem pamiętać, że Apple uchodzi za producenta najpłynniej działających smartfonów. Fakt ten może się przydać przy pracach nad systemami multimedialnymi do samochodów. Samochód Apple’a ma mieć napęd elektryczny. Niewykluczone, że będzie też w pełni autonomicznym pojazdem. W wyniku ogłoszenia tej informacji akcje spółki wzrosły o 19%.

Oryginalny raport z Korei Południowej zawierał również informację, jakoby obie firmy miały połączyć siły nie tylko w celu wyprodukowania samochodu Apple’a, ale również przy opracowywaniu technologii akumulatorów ze względu na “ogromne koszty” całego procesu. Oficjalnie jednak Hyundai nie podaje żadnych konkretnych informacji na temat współpracy z amerykańskim gigantem.

Obie firmy mogą wiele zyskać na współpracy

Otrzymywaliśmy prośby o potencjalną współpracę od różnych firm w zakresie rozwoju autonomicznych pojazdów elektrycznych, ale nie podjęto żadnych decyzji, ponieważ dyskusje są na wczesnym etapie – oświadczył Hyundai.

ZOBACZ TAKŻE
Hyundai stworzy osobną markę Ioniq. Nadchodzi era aut elektrycznych

W przypadku Apple’a współpraca z Hyundaiem znacznie ograniczyłaby koszty i ułatwiła opracowanie samochodu, który to jest kosztownym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Z kolei Hyundai mógłby skorzystać z pomocy Apple’a przy tworzeniu multimediów do nowej marki samochodów elektrycznych Ioniq. Jak będzie, przekonamy się dopiero za jakiś czas – podejrzewamy, że minie jeszcze parę lat, nim ujrzymy samochód Apple’a na drogach.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama