Nasze social media

Samochody

Gran Turismo Polonia powróciło na Tor Poznań [Wypowiedzi]

Supersamochody z całej Europy po raz kolejny zawitały do Poznania, aby wziąć udział w 15. edycji Gran Turismo Polonia –ekskluzywnego spotkania właścicieli sportowych aut z najwyższej półki. Pomimo kontrowersji towarzyszących ubiegłorocznej edycji impreza powraca na Tor Poznań, gdzie przez trzy dni kierowcy będą szkolić umiejętność jazdy i walczyć o jak najlepsze czasy okrążenia.

Opublikowano

w dniu

Gran Turismo Polonia
Fot. granturismoevents.com / Informacja prasowa

Z powodu nadmiernego hałasu w ubiegłym roku ostatni dzień Gran Turismo Polonia został przerwany. Jednak organizatorom i zarządcy Toru Poznań udało się znaleźć rozwiązanie i impreza powróciła do Poznania. – W ubiegłym roku doszło do szeregu nieporozumień, których efektem było przekroczenie norm hałasu i przerwanie imprezy. Sytuacja była bardzo skomplikowana, a jak się okazało, zawiodła przede wszystkim komunikacja. Dlatego gdy po wszystkim siedliśmy do rozmów, postanowiliśmy wspólnie zamknąć temat zeszłego roku i skupić się na rozwiązaniu problemów na przyszłość – zapewniał Bartosz Bieliński, Prezes Automobilklubu Wielkopolskiego. – Gran Turismo Polonia było zawsze mile widziane na Torze Poznań i zależy nam, aby ubiegłoroczny incydent nie przekreślił 15 lat naszej dobrej współpracy – dodał Prezes.

Deklaracje zarządcy toru potwierdzają organizatorzy. – Poznań to dla nas to wyjątkowe i ważne miejsce. Czujemy się tutaj świetnie. Dlatego cieszymy się, że udało nam się porozumieć z Automobilklubem, z którym przecież tak wiele nas łączy. Wszystkim nam zależy na przyszłości imprezy, dlatego szybko znaleźliśmy wspólny język i skupiliśmy się na rozwiązaniu problemów z hałasem. Najważniejszym efektem tej współpracy jest Gran Turismo Polonia 2019 – potwierdził Peter Ternström, organizator wydarzenia. – W tym roku będziemy ciszej, co nie znaczy jednak, że mniej spektakularnie. Nadal mamy ponad 100 topowych modeli samochodów z całej Europy! – dodał Peter.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 15. edycja wydarzenia. W związku z tym, organizatorzy podsumowali dotychczasowe wydatki w Poznaniu. – Policzyliśmy, że przez ostatnie 15 lat wydaliśmy w Poznaniu przeszło 50 milionów złotych! Można za to kupić kilka całkiem dobrych samochodów – żartował Peter Ternström. – Co jednak najważniejsze, 15 lat to naprawdę kawał czasu. Wszyscy bardzo zżyliśmy się z miastem i chcemy tutaj wracać co roku. To dla nas ważna tradycja. Myślę, że Gran Turismo Polonia jest znakomitą wizytówką Poznania na świecie – dodał organizator.

Program tegorocznej imprezy pozostaje bez zmian – w czwartek i piątek kierowcy mają tor wyłącznie dla siebie. Za to w sobotę, impreza będzie dostępna dla wszystkich fanów szybkich samochodów. Bramy toru otwarte będą od godziny 11:00, a impreza zakończy się o 17:00. Wstęp na sobotę,wzorem poprzednich lat jest bezpłatny. Kibice będę mogli oglądać przeszło 100 najlepszych samochodów sportowych w ich naturalnym środowisku. Co prawda, najgłośniejsze samochody więcej czasu spędzą na parkingu, jednak organizatorzy zapowiadają, że każde z aut dostanie przynajmniej kilka okrążeni na zaprezentowanie się publiczności. Żaden miłośnik motoryzacji, nie powinien więc czuć się zawiedziony. Na miejscu będzie można także zjeść coś w jednym z foodtrucków.

Sobota, jak i całe Gran Turismo Polonia 2019 zakończy się wieczornym afterparty, które odbędzie się w hotelu Andersia. Jednak, aby wziąć w nim udział, potrzebne będzie zaproszenie.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama