Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Chevrolet Camaro pozostanie bez następcy?

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby GM miał uśmiercić Chevroleta Camaro po 2023 r. Powodami są słabnąca sprzedaż modelu i coraz ostrzejsze normy emisji spalin.

Opublikowano

w dniu

Chevrolet Camaro 2020
Fot. Chevrolet.com / Chevrolet Camaro 2020

Chevrolet Camaro to obok Forda Mustanga jeden najsłynniejszych muscle carów. Jego początki sięgają 1967 r. Do 2002 r. powstały 4 generacje amerykańskiej ikony. W 2009 r. reaktywowano Camaro, prezentując jego V generację, która zasłynęła z roli Bumblebee w serii filmów “Transformers”. Samochód został bardzo ciepło przyjęty przez rynek. Sprzedażą bowiem niewiele odstawał od Mustanga. Był on dostępny także w Europie, w tym w Polsce.

Chevrolet Camaro w tyle

W 2016 r. zaprezentowano VI generację. Pomimo stylistycznych nawiązań do poprzednika sprzedaż auta z roku na rok spada, choć nadal jest ona spora. W 2019 r. przeprowadzono facelifting, który nie został jednak dobrze przyjęty przez klientów. Na rok modelowy 2020 przewidziano kolejną restylizację, która przywróci bardziej tradycyjny przód pojazdu. W 2018 r. sprzedano zaledwie 51 000 egzemplarzy Camaro, pozostając w tyle za Dodgem Challengerem i Fordem Mustangiem.

Magazyn “Muscle Cars and Trucks” podaje, że rozwój Camaro VII generacji wstrzymano.  Sam model zostanie bowiem wycofany w 2023 r. po zakończeniu produkcji obecnego wcielenia. Ustalone na najbliższe 4 lata plany produkcyjne GM nie uwzględniają nowego Camaro, a jedynie jego modernizację na 2020 r.

Przypomnijmy, że obecna generacja słynnego pony cara bazuje na płycie podłogowej Cadillaków ATS i CTS, które zastąpione zostały niedawno przez CT4 i CT5.

Zarząd GM ponoć miał konsultować się z właścicielami Chevroleta Camaro w sprawie wprowadzenia odmiany hybrydowej, jednak odpowiedź była negatywna.

Do 2023 r. pozostało jeszcze trochę czasu i wiele się może jeszcze zmienić. Miejmy nadzieję, że władze General Motors nie zdecydują się na ponowne uśmiercenie Camaro i powstanie następca kultowego modelu.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama