Czego szukasz?

Założ konto w BETFAN z motohigh.pl

Samochody

Chevrolet Camaro pozostanie bez następcy?

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby GM miał uśmiercić Chevroleta Camaro po 2023 r. Powodami są słabnąca sprzedaż modelu i coraz ostrzejsze normy emisji spalin.

Chevrolet Camaro 2020
The 2020 Camaro SS sports an updated new front fascia derived from the beloved 2019 SEMA concept car.

Chevrolet Camaro to obok Forda Mustanga jeden najsłynniejszych muscle carów. Jego początki sięgają 1967 r. Do 2002 r. powstały 4 generacje amerykańskiej ikony. W 2009 r. reaktywowano Camaro, prezentując jego V generację, która zasłynęła z roli Bumblebee w serii filmów „Transformers”. Samochód został bardzo ciepło przyjęty przez rynek. Sprzedażą bowiem niewiele odstawał od Mustanga. Był on dostępny także w Europie, w tym w Polsce.

Chevrolet Camaro w tyle

W 2016 r. zaprezentowano VI generację. Pomimo stylistycznych nawiązań do poprzednika sprzedaż auta z roku na rok spada, choć nadal jest ona spora. W 2019 r. przeprowadzono facelifting, który nie został jednak dobrze przyjęty przez klientów. Na rok modelowy 2020 przewidziano kolejną restylizację, która przywróci bardziej tradycyjny przód pojazdu. W 2018 r. sprzedano zaledwie 51 000 egzemplarzy Camaro, pozostając w tyle za Dodgem Challengerem i Fordem Mustangiem.

Magazyn „Muscle Cars and Trucks” podaje, że rozwój Camaro VII generacji wstrzymano.  Sam model zostanie bowiem wycofany w 2023 r. po zakończeniu produkcji obecnego wcielenia. Ustalone na najbliższe 4 lata plany produkcyjne GM nie uwzględniają nowego Camaro, a jedynie jego modernizację na 2020 r.

Przypomnijmy, że obecna generacja słynnego pony cara bazuje na płycie podłogowej Cadillaków ATS i CTS, które zastąpione zostały niedawno przez CT4 i CT5.

Zarząd GM ponoć miał konsultować się z właścicielami Chevroleta Camaro w sprawie wprowadzenia odmiany hybrydowej, jednak odpowiedź była negatywna.

Do 2023 r. pozostało jeszcze trochę czasu i wiele się może jeszcze zmienić. Miejmy nadzieję, że władze General Motors nie zdecydują się na ponowne uśmiercenie Camaro i powstanie następca kultowego modelu.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama