Connect with us

Czego szukasz?

Fascynacje

Audi RS6-R od ABT – rodzinna rakieta

Niemiecki tuner ABT ponownie wziął się za rodzinne Audi. W ten sposób powstała najmocniejsza i najszybsza odmiana o nazwie RS6-R. Niemieckie kombi ma aż 740 KM mocy i osiągi Lamborghini Huracana.

Audi RS6-R ABT

Jakiś czas temu pisaliśmy o podrasowanym przez ABT Audi RS6. Teraz przyszła kolej na jeszcze bardziej „odjechaną” wersję o nazwie RS6-R. Poza kilkoma wyróżnikami stylistycznymi niemieckie kombi otrzymało jeszcze więcej mocy i momentu obrotowego, co skutkuje jeszcze lepszymi osiągami.

Audi RS6-R ABT – jeszcze ostrzejsze kombi

Audi RS6-R zostało „odziane” w 22-calowe felgi oraz nowy pakiet aerodynamiczny. W jego skład wchodzą nowe, bardziej agresywne zderzaki czy nakładki progów. Zastosowano też dyfuzor z podwójnymi końcówkami układu wydechowego oraz masa karbonowych elementów. Z włókna węglowego wykonano m.in. osłony lusterek, fragmenty przedniego i tylnego zderzaka, spory dyfuzor z czterema końcówkami wydechu, progi, wydatny tylny spoiler oraz listwę łączącą tylne lampy. Na przednim błotniku pojawiło się specjalne oznaczenie modelu.

Audi RS6-R ABT

Fot. abt-sportsline.com / Audi RS6-R

We wnętrzu również dominuje włókno węglowe, aluminium i alcantara. Plus za pozbycie się obecnego w seryjnym RS6 Avant nadmiaru fortepianowej czerni. Pojawiły się też sportowe fotele z logo ABT i napisem RS6-R, obszyte czerwonymi nićmi.

Audi RS6-R od ABT otrzymało także poprawione zawieszenie, mające poprawić zdolności niemieckiego kombi do „połykania” ostrych zakrętów.

Szybkie niczym… Lamborghini

W porównaniu do wcześniejszej wersji niemiecki kombi otrzymało jeszcze więcej mocy i momentu obrotowego. Zamiast seryjnych 600 KM i 800 Nm (700 KM i 880 Nm w RS6 ABT) samochód rozwija 740 KM i 920 Nm. Za przeniesienie napędu wciąż odpowiada 8-biegowa przekładnia Tiptronic. Przyrost mocy i poprawiona aerodynamika zaowocowały polepszeniem osiągów. Audi RS6-R przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,2 sekundy (o 0,4 s lepiej niż w standardowym RS6 i  o 0,1 szybciej niż w przypadku RS6 ABT). Oznacza to, że samochód jest równie szybki, co… Lamborghini Huracan w wersji sprzed liftingu.

Audi RS7-R ABT

Fot. abt-sportsline.com / Audi RS7-R

Prezentowany pakiet od ABT kosztuje 70 tys. euro, czyli ok. 318 000 zł. Powstanie tylko 125 egzemplarzy RS6-R. Podobny pakiet trafił także do bliźniaczego RS7, które również powstanie w tej samej liczbie sztuk. Jesteśmy ciekawi starcia RS6-R lub RS7-R z BMW M5 Hurricane RS od G-Power.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama