Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Toyota Supra z bodykitem od Avante Design a’la “Szybcy i Wściekli”

Japońskie coupe powróciło na rynek po kilkunastu latach nieobecności, stąd też nie dziwi fakt, że samochód cieszy się sporym zainteresowaniem tunerów. Kolejnym ciekawym projektem jest Toyota Supra od Avante Design, gdzie skupiono się wyłącznie na zmianach wizualnych upodabniających ją do pojazdów z serii “Szybcy i Wścieki”.

Opublikowano

w dniu

Toyota Supra Avante Design
Fot. avantedesign / Toyota Supra

Toyota Supra jest niezwykle popularnym i cenionym samochodem wśród entuzjastów japońskiej motoryzacji. Model ten zasłynął (dokładnie jego IV generacja) z udziału w filmie “Szybcy i Wściekli”, stając się niejako jego ikoną. Oprócz tego jest też ceniony przez fanów tuningu, którzy doceniają potencjał tuningowy pancernej jednostki 2JZ. Kiedy parę lat temu Supra powróciła w zupełnie nowej postaci jako V generacja, wywołało to spore podziały wśród miłośników tego modelu. Z jednej strony jest ona bowiem szybkim coupe z mocnym R6 pod maską, z drugiej krytycy zarzucają jej zbyt duże pokrewieństwo z BMW. Nie zmienia to jednak faktu, że Supra V już zdążyła wzbudzić spore zainteresowanie wśród tunerów. Kolejnym ciekawym projektem jest Toyota Supra Avante Design.

Toyota Supra Avante Design – poczuć się jak w “Szybkich i Wściekłych”

Warto dodać, że zanim studio Avante Design sięgnęło po Suprę, szukało inspiracji w społeczności JDM (fani japońskiej motoryzacji). Zmian jest dosyć sporo, jednak ograniczają się one wyłącznie do kwestii wizualnych. Zaczynając od przodu, mamy zmodyfikowany pas z przemodelowanym i poszerzonym zderzakiem, który łączy trzy fabryczne otwory wentylacyjne w jedną spójną całość. Nowością jest także wydatny przedni splitter, otoczony zestawem aerodynamicznych otworów. Same wloty powietrza również nieco powiększono.

Toyota Supra Avante Design

Zmiany znajdziemy także w tylnej partii nadwozia. Najbardziej zauważalną z nich jest są charakterystyczne żaluzje zakrywające tylną szybę, które możemy kojarzyć m.in. z Lamborghini Murcielago. Warto też wspomnieć o masywnym, dwukolorowym spojlerze, który przytwierdzono do klapy bagażnika. Poszerzono też nadkola, zaś tylne otrzymały dodatkowe wloty powietrza. Nowy bodykit zawiera również dodatkowe światło stopu w dolnej partii użebrowania tylnej szyby.

ZOBACZ TAKŻE
Toyota Supra kolejny raz podrasowana przez Manharta. 550 KM w złocie

Póki co projekt, jednak z dużymi szansami na produkcję

Toyota Supra Avante Design jest co prawda nadal koncepcją, jednak studio projektowe twierdzi, że spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów. Można zatem założyć, że wspomniany bodykit ma spore szanse wejść do produkcji. Na ukazanych renderach widać zestawy stage 2 w kolorze żółtym oraz stage 3 w kolorze czerwonym. Z jaskrawym nadwoziem Supry dobrze kontrastują czarne elementy w postaci dachu, wydatnego dyfuzora czy wlotów powietrza.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Hitmaniak17

    22 kwietnia 2021 at 22:28

    całkiem spoko

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama