Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody

Bugatti Divo z nieograniczonymi możliwościami personalizacji

Zaprezentowane w 2018 roku Bugatti Divo udowadnia, że w przypadku tak ekskluzywnych i limitowanych samochodów możliwości personalizacji są nieograniczone. Bugatti ujawniło właśnie kilka nietypowych konfiguracji tego modelu.

Bugatti Divo

Poziom ekskluzywności poszczególnych marek i ich modeli, zwłaszcza tych limitowanych, odzwierciedla nie tylko wysoka cena, ale również (albo przede wszystkim) wyjątkowość każdego egzemplarza. Świetnym tego przykładem jest Bugatti Divo, którego premiera odbyła się w 2018 roku. Samochód bazuje na Chironie i dzieli z nim m.in. układ napędowy. Oznacza to zastosowanie poczwórnie doładowanej jednostki W16 o pojemności 8 litrów, rozwijającej 1500 KM i 1600 Nm. Napęd jest przekazywany na obie osie za pośrednictwem 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej.

Bugatti Divo – ekskluzywność bez granic

Wizualnie jednak Bugatti Divo wygląda niczym futurystyczny pojazd koncepcyjny, co jeszcze bardziej dodaje mu wyjątkowego charakteru. Design pojazdu przypomina koncept Vision Gran Turismo. Samochód zachował jednak charakterystyczne dla marki detale, takie jak centralny wlot powietrza w kształcie podkowy, centralną linię przedzielającą nadwozie na pół oraz zaokrąglony element po bokach. W porównaniu do Chirona poszerzono tylny spoiler oraz zastosowano nowy dyfuzor.

Bugatti Divo

Fot. bugatti.com / Bugatti Divo

Podczas premiery Bugatti Divo w 2018 roku firma zapowiedziała, że produkcja zostanie ograniczona raptem do 40 sztuk. Choć od debiutu minęły już dwa lata, pierwsze egzemplarze wyjadą na drogi dopiero w tym roku. Wszystko z powodu bardzo czasochłonnej konfiguracji każdego egzemplarza. Niektórzy klienci na sam wybór koloru potrzebowali aż… 12 miesięcy. 

ZOBACZ TAKŻE
Bugatti Chiron Pur Sport - czysta adrenalina

„Klient nasz Pan”

Już sam proces konfiguracji Bugatti Divo jest wyjątkowy. Wszystko dzieje się w cztery oczy. Każdy z nabywców limitowanego supersamochodu otrzymał zaproszenie do fabryki w Molsheim, by tam uzgodnić szczegóły dotyczące konfiguracji swojego wymarzonego pojazdu. Nabywcy wspólnie z doradcą wybierają każdy detal pojazdu, w tym kolor nadwozia (wraz z wyszukanymi grafikami), rodzaj i kolor tapicerki, wyszywanie rodzinnych herbów, inicjałów bliskich osób czy grawerowanych cytatów.

Sami przedstawiciele marki przyznają, że klienci na personalizacji swojego egzemplarza spędzają około 5 godzin. Na bardziej ekstrawaganckie i odważne konfiguracje decydują się klienci z Ameryki i Bliskiego Wschodu, natomiast Europejczycy gustują w stonowanych, bardziej eleganckich wersjach.

ZOBACZ TAKŻE
Bugatti sprzedało najdroższy samochód na świecie. Podobno kupił go Cristiano Ronaldo

Każdy egzemplarz Bugatti Divo kosztuje około 5 milionów euro, czyli o blisko 2 miliony euro więcej niż Chiron. Za bycie wyjątkowym trzeba jednak zapłacić.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama