Nasze profile w mediach społecznościowych

Fascynacje

Ford GT 2020 – zyskał moc, stracił lakier

Na rok modelowy 2020 Ford GT został zmodernizowany. Amerykański supersamochód zyskał na mocy, aerodynamice i brzmieniu. Pojawiła się limitowana wersja Liquid Edition, którą… pozbawiono lakieru.

Opublikowano

w dniu

Ford GT Liquid Edition
Fot. netcarshow.com / Ford GT Liquid Edition

Obecny Ford GT cieszy się sporym zainteresowaniem. Mimo to amerykański producent zdecydował się na wprowadzenie kilku poprawek w swoim supersamochodzie. Współczesne wcielenie modelu GT wciąż wygląda świetnie. Zawsze jednak może być jeszcze lepiej. 

Ford GT Liquid Edition – po co komu lakier?

Właśnie z tego założenia wyszedł Ford, decydując się na lifting GT. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest lakier a raczej… jego brak. Dotyczy to limitowanej wersji Liquid Edition. Zamiast standardowego malowania fabryka pozostawi odsłonięte panele z włókna węglowego. Pokryte one zostaną jedynie specjalnym lakierem bezbarwnym. Dodatkowo pakiet zawierać będzie felgi wykonane z włókna węglowego i nakrętki z tytanu. W opcji dostępne będą sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Ford GT Liquid Edition

Fot. netcarshow.com

Oczywiście nie oznacza to, że Ford GT we wszystkich odmianach straci lakier. Nabywca wciąż będzie mógł zdecydować się na klasyczny lakier, w tym charakterystyczny błękit. Dostępne będzie także specjalne malowanie o nazwie GULF RACING z wyeksponowanymi “szóstkami”. Nawiązuje ono do słynnego GT40, które wygrało w 1968 i 1969 r. wyścig Le Mans.

Małe, lecz zauważalne zmiany

Przy okazji liftingu Ford GT zyskał nieco na mocy. Zamiast dotychczasowych 647 rozwija on teraz 660 KM. Zastosowano nowe świece zapłonowe, poprawiono chłodzenie tłoków oraz rozmieszczenie wlotów powietrza. Wprowadzono także kilka zmian z zakresu aerodynamiki oraz powiększono intercooler. 

Na liście wyposażenia standardowego pojawi się dostępny dotychczas jako opcja wydech firmy Akrapovic. Wykonano go z tytanu, lżejszy o 9 kg od standardowego. Poprawia on brzmienie i zwiększa moc pojazdu. Zwiększenie mocy podwójnie doładowanej 3,5-litrowej jednostki V6 to także zasługa zmian w oprogramowaniu silnika.

Dni Forda GT są policzone

Zmodyfikowany Ford GT kosztować będzie od 500 000 dolarów, natomiast wersja Liquid Edition od  750 000 $. Amerykański supersamochód stał się jeszcze bardziej ekscytujący i zarazem bardziej ekskluzywny. 

Na koniec mamy jednak smutną wiadomość. Produkcja GT zakończy się w 2022 roku. Wpłynie to zapewne na jeszcze większe zainteresowanie tym modelem.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama