Czego szukasz?

Fascynacje

Mercedes-AMG E 63 S Wagon od Posaidona. Prawie 1000-konne kombi

Niemiecki tuner zaprezentował pakiet modyfikacji dla topowego kombi z gwiazdą na masce. Mercedes-AMG E 63 S Wagon w wydaniu Posaidona w najmocniejszej odmianie generuje blisko 1000 KM, stając się rodzinną katapultą na kołach.

Mercedes-AMG E 63 S Wagon Posaidon

Niemiecki tuner słynie z szalonych projektów. Jjego pakiety modyfikacji cechuje wyjątkowo wysoka moc, a co za tym idzie niesamowite wręcz osiągi. Posaidon właśnie pochwalił się swoim najnowszym dokonaniem w postaci prawie 1000-konnego rodzinnego kombi z logo Mercedesa-AMG. Jest nim Mercedes-AMG E 63 S Wagon. W wydaniu tunera rozwija on grubo ponad 900 KM w topowym wariancie. Jego osiągi imponują nawet na tle supersamochodów pokroju Ferrari, Lamborghini czy Porsche. 

Mercedes-AMG E 63 S Wagon od Posaidona wręcz kipi mocą

Warto wspomnieć, że już standardowy Mercedes-AMG E 63 S Wagon rozwija 612 KM oraz 850 Nm. Zapewnia mu to przyspieszenie 0d 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i rozpędzanie się do ponad 300 km/h (po zdjęciu elektronicznej blokady). To jednak nic wobec aż trzech pakietów modyfikacji, jakie przygotował dla niemieckiego kombi Posaidon. Pierwszy z nich nazwano Posaidon E63 RS 830 i stanowi on podstawę dla pozostałych. Wyposażono go w ulepszone turbosprężarki, sportowy filtr powietrza i rury spustowe ze sportowymi katalizatorami. Dokonano również kilku aktualizacji oprogramowania jednostki silnika, jednostki sterującej pracą skrzyni biegów oraz sterownika centralnego układu napędowego.

Mercedes-AMG E 63 S Wagon Posaidon

 

W efekcie wspomnianych modyfikacji moc 4-litrowego silnika V8 biturbo wzrosła do 842 KM, zaś maksymalny moment obrotowy do aż 1100 Nm. Pozwala to rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i osiągnąć niesamowitą wręcz jak na rodzinne auto prędkość maksymalną 350 km/h. Drugi pakiet modyfikacji obejmuje m.in. turbosprężarki z łożyskami kulkowymi, w efekcie czego samochód rozwija 892 KM oraz 1200 Nm, co skraca czas przyspieszania od 0 do 100 km/h do zaledwie 3,1 sekundy. To jednak nic przy topowym pakiecie, który oferuje aż 953 KM i 1278 Nm, skracając tym samym sprint do setki do 3 sekund.

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes-AMG G63 Posaidon. Ponad 900-konny supersamochód w teren

Szalone rodzinne kombi

Posaidon oferuje też mniej inwacyjny tuning w postaci sterownika Powerbox. Dodaje on autu dodatkowe 95 KM oraz 150 Nm. W efekcie tych zmian Mercedes-AMG E 63 S Wagon rozwija 716 KM i 1000 Nm. Nie znamy jeszcze ceny swojego ekstremalnego pakietu modyfikacji, jednak z pewnością będzie ona równie wysoka, co osiągi pojazdu.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama