Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Mitsubishi Pajero Final Edition – słynna terenówka kończy żywot

Już dawno myśleliśmy, że Japończycy zaprzestali produkcji swojej kultowej terenówki. Tymczasem okazuje się, że na rynku australijskim dopiero teraz kończy ona swój żywot jako Mitsubishi Pajero Final Editon.

Opublikowano

w dniu

Mitsubishi Pajero Final Edition
Fot. mitsubishi

Od wycofania Pajero z Europy minęło trochę czasu i zdążyliśmy już się przyzwyczaić do braku tego modelu na rynku. Okazuje się jednak, że nie wszędzie Pajero zniknęło z oferty. IV generacja słynnej terenówki Mitsubishi, która zadebiutowała  2006 roku, była wciąż dostępna na rynku australijskim, mimo, że w Europie jest nieobecna od 2018, zaś w rodzimej Japonii od 2019 roku. Teraz znana terenówka kończy swój żywot także na Antypodach. Z tej okazji zaprezentowano Mitsubishi Pajero Final Edition, które stanowi godne ukoronowanie 40-letniej historii modelu i aż 15-letniej historii obecnej generacji pojazdu.

ZOBACZ TAKŻE
Mitsubishi wskrzesiło znaną markę Ralliart. Czyżby powrót do korzeni?

Mitsubishi Pajero Final Edition – po 15 latach koniec IV generacji terenówki

Warto zaznaczyć, iż tak naprawdę Mitsubishi nie produkuje Pajero w japońskiej fabryce w Sakahogi już od marca bieżącego roku, zaś odmiana Final Edition to ostatnie 800 egzemplarzy ze specjalnymi dodatkami, przeznaczonych na rynek australijski. Występuje ono w wariancie siedmioosobowym i w lokalnych wersjach wyposażeniowych GLS, GLX i Exceed. Niezależnie od poziomu wyposażenia, pod maską znajduje się dobrze znany czterocylindrowy turbodiesel o pojemności 3.2 litra. Rozwija on 192 KM oraz 441 Nm. Moc trafia oczywiście na obie osie  (stały napęd 4×4) za pośrednictwem pięciostopniowej automatycznej skrzyni biegów.

Mitsubishi Pajero Final Edition

Mitsubishi Pajero Final Edition to zasadniczo standardowy model z 88-litrowym zbiornikiem paliwa oraz dodatkowymi akcesoriami montowanymi u australijskich dealerów marki. Wśród dodatków znajdziemy m.in. ochraniacz maski, osłonę zderzaka tylnego, dywaniki podłogowe, osłonę bagażnika oraz wykończone skórą instrukcję obsługi pojazdu i książkę serwisową. Pozostałe drobne wyróżniki obejmują gumową wyściółkę w przestrzeni bagażowej oraz obowiązkową plakietkę Final Edition. Wybierając topowy wariant Xceed, nabywca otrzymuje ponadto skórzaną tapicerkę, pedały ze szczotkowanego aluminium oraz szyberdach.

Mitsubishi Pajero Final Edition

Kilka naprawdę subtelnych dodatków

Mitsubishi Pajero powszechnie uważane jest za jedną z najlepszych terenówek na rynku, niemal porównywalną z Toyotą Land Cruiser. Pajero jest znane od 1981 roku i od tej pory sprzedano na całym świecie ponad 3,3 miliona egzemplarzy. Nazwę Pajero nadal spotkamy na mniejszym modelu Pajero Sport, który bazuje bowiem na pickupie L200.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama