Connect with us

Hyundai zapowiedział nowego hot hatcha. Powstanie Elantra N

Po zaprezentowaniu wyścigowej Elantry N TCR Hyundai zapowiedział jej drogową wersję. Oznacza to, że Elantra N wkrótce wzbogaci gamę koreańskich hot hatchy. Producent podzielił się wideo ukazującym zakamuflowany egzemplarz.

Opublikowano

w dniu

Hyundai Elantra N
Fot. hyundai.com / Hyundai Elantra N

Dopiero co Koreańczycy pokazali wyścigową Elantrę N TCR, a już zdążyli pochwalić się zakamuflowanym egzemplarzem drogowej wersji. Oznacza to, że do grona hot hatchy koreańskiej marki dołączy Elantra N. Obecne wcielenie kompaktowego sedana zadebiutowało parę miesięcy temu i już na starcie otrzymało zadatki na wersję sportową w postaci agresywnego designu. 

Hyundai Elantra N – sportowy sedan

Prototyp Elantry N już jakiś czas temu został przyłapany podczas testów na torze Nurburgring. Udostępniony przez Hyundaia film można traktować jako oficjalną zapowiedź modelu. Zmiany wizualne powinny być podobne jak w przypadku i30 N. Można więc liczyć na zmodyfikowane zderzaki z większymi wlotami powietrza i emblematami N, umieszczony na klapie bagażnika spoiler, spory dyfuzor z dwiema dużymi końcówkami układu wydechowego. Większe będą także koła i hamulce. Przedsmak tej wersji stanowi odmiana N-Line z pakietem wizualnym nawiązującym do hot hatcha.

ZOBACZ TAKŻE
Hyundai i30 N po liftingu - koreański hot hatch jeszcze ostrzejszy

Także w kabinie można spodziewać się sportowych akcentów w postaci kierownicy, sportowych foteli, emblematów N, wykończenia z Alcantary, itd. Elantra N skorzysta z tej samej jednostki co i30 N. W sedanie rozwinie ona zapewne 250 oraz 275 KM (chyba że pojawi się 280-konna wersja ze zmodernizowanego i30 N). Napęd trafiać będzie na przednie koła. Można się także spodziewać nowej 8-biegowej przekładni N DCT.

Na rynku w przyszłym roku

Elantra N Line pojawi się w grudniu zaś pełnoprawna Elantra N dopiero w przyszłym roku jako rok modelowy 2022. Inżynierowie sportowego działu Hyundaia mają obecnie pełne ręce roboty. Pracują bowiem jeszcze nad i20 N, Koną N oraz Tucsonem N. Może być ciekawie.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama