Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Škoda Octavia RS jako hybryda plug-in już wiosną?

Nowa Octavia RS może zadebiutować już na targach w Genewie. Samochód będzie dostępny z aż 3 rodzajami napędu – benzynowym, wysokoprężnym oraz… jako hybryda plug-in.

Opublikowano

w dniu

Skoda Octavia IV
Fot. netcarshow.com / Skoda Octavia IV

Premiera IV generacji najpopularniejszej Škody miała miejsce blisko dwa miesiące temu. Już niebawem poznamy polski cennik nowego modelu. Tymczasem już pojawiają się pierwsze informacje dotyczące topowej wersji. Nowa Octavia RS po raz pierwszy w historii będzie dostępna z napędem hybrydowym.

Pierwsza Octavia RS ładowana z gniazdka

Będzie to znany m.in. z Superba iV układ, bazujący na turbodoładowanej benzynowej jednostce 1,4 TSI i silniku elektrycznym. Hybrydowa Octavia RS rozwinie 245 KM i ponad 400 Nm, czyli o 27 KM więcej niż w Superbie. Baterie o pojemności 13 kWh zapewnią ponad 50 km zasięgu w trybie elektrycznym. Za przeniesienie napędu odpowiadać będzie 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia DSG. Ciężko jednak oczekiwać, by hybrydowa “RS-ka” była szybsza od odmiany benzynowej, która będzie zapewne wyraźnie lżejsza z uwagi na brak ciężkich akumulatorów. Można się spodziewać przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie ok. 7 s i masy własnej wyższej o ok. 250 kg.

Warto dodać, że Octavia już w “zwykłych” wersjach występuje także ze wspomnianym układem hybrydowym, który rozwija łącznie 204 KM.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz hybrydy plug-in dostępna będzie też dobrze znana jednostka benzynowa o pojemności 2 litrów i mocy ok. 260-270 KM (poprzedniczka miała 245 KM). Czeski hot hatch występować będzie z 6-biegową przekładnią manualną lub 7-stopniowym DSG. Nie zabraknie także odmiany wysokoprężnej z 2-litrowym TDI o mocy około 200 KM i napędem 4×4.

Skoda Octavia IV

Fot. netcarshow.com / Skoda Octavia IV

Podobnie jak poprzedniczki, Octavia RS oferowana będzie jako liftback i kombi. Nie zabraknie wyróżników modelu RS, takich jak dwie końcówki układu wydechowego, sportowa kierownica i fotele, emblematy z logo vRS czy felgi o specjalnym wzorze.

Nowa Octavia RS najprawdopodobniej zadebiutuje już w marcu podczas targów w Genewie, a do sprzedaży trafi jesienią bieżącego roku. Biorąc pod uwagę dosyć agresywny design “cywilnej” Octavii, nie możemy doczekać się topowej wersji RS.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama