Nasze profile w mediach społecznościowych

Fascynacje

McLaren 765LT od Noviteca – setka w 2,5 sekundy. Tuning wyższej klasy

Novitec kolejny raz wziął się za któryś z modeli producenta z Woking i znowu zrobił to więcej niż dobrze. Najnowszym dziełem niemieckiego tunera jest pakiet usprawnień do modelu McLaren 765LT, dzięki którym ponad 850-konny supersamochód rozwija 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy.

Opublikowano

w dniu

McLaren 765LT by Novitec
Fot. novitecgroup.com

Novitec uchodzi za tunera wyższej kategorii pojazdów. Nie bierze on bowiem na warsztat żadnych modeli tzw. popularnych marek, lecz prawdziwą motoryzacyjną śmietankę. Mowa tu o modelach najbardziej ekskluzywnych firm jak Ferrari, Lamborghini czy właśnie McLaren. Kolejnym dziełem niemieckiego tunera jest zmodyfikowany McLaren 765LT, który już w zwykłej wersji wywołuje niesamowitą wręcz ekscytację. Po usprawnieniach Noviteca wyjątkowość brytyjskiego supersamochodu wkroczyła na jeszcze wyższy poziom.

McLaren 765LT Novitec – tuning na najwyższym poziomie

Novitec oferuje trzy różne poziomy modyfikacji. Najbardziej zaawwansowanym jest Performance Stage 2. Jednostka sterująca N-Tronic typu plug-and-play dostosowuje zapłon i wtrysk paliwa oraz modyfikuje elektroniczne sterowanie ciśnieniem doładowania. W efekcie moc podwójnie doładowanej 4-litrowej jednostki V8 wzrosła z seryjnych 765 KM do 867 KM a maksymalny moment obrotowy z 800 do 898 Nm.

Wzrost parametrów silnika zaocował znaczną poprawą osiągów. McLaren 765LT od Noviteca przyspiesza od 0 do 100 km/w zaledwie 2,5 sekundy a do 200 km/h w 6,5 sekundy. Dla porównania seryjny 765 LT potrzebuje na to odpowiednio 2,8 oraz 7,2 s. Bez zmian pozostała natomiast wynosząca 330 km/h prędkość maksymalna. Samochód waży 1350 kg, stąd też tak dobre osiągi.

Niesamowite styl, osiągi i poczucie wyjątkowości

Zadbano też o poprawę i tak już świetnych doznań akustycznych. Zastosowano wysokowydajny układ wydechowy Inconel (technologia z bolidów F1) sygnowany przez Noviteca, który klienci mogą dodatkowo ulepszyć dzięki możliwości pozłacania. Firma opracowała ponadto naprzemienne kute felgi MC30 w rozmiarze 20 i 21 cali, wspólnie z producentem akcesoriów samochodowych Vossen. Występują one w różnych kolorach, z wykończeniem szczotkowanym lub polerowanym. Zastosowano też nowe sprężyny, które obniżają prześwit McLarena 765LT o 20 mm.

Nie zapomniano też o modyfikacjach wizualnych. Wiele z nich występuje w postaci gołego włókna węglowego. Ulepszone elementy aerodynamiczne obejmują m.in. wstawki z włókna węglowego w przednich reflektorach, wykonane z włókna węglowego panele wahaczy, karbonowe wloty powietrza, czerpak dachowy, maskę czy pokrywę bagażnika. W kabinie Novitec oferuje wręcz nieograniczony wybór kolorów skóry oraz Alcantary, których użyto do wykończenia wnętrza. Właśnie tak wygląda tuning wyższej kategorii.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama