Connect with us

Fascynacje

Picasso PS-01 – szwajcarski supersamochód z włoskim sercem

Zazwyczaj rzadko kiedy słyszy się o szwajcarskich samochodach. Najnowszy produkt “Swiss made” nosi nazwę Picasso PS-01 i jest zjawiskowym supersamochodem z włoskim sercem. Póki co producent podzielił się paroma teaserami pojazdu.

Opublikowano

w dniu

Picasso PS-01
Fot. picassoautomotive / Picasso PS-01

Mało kiedy słyszy się o samochodach ze Szwajcarii. Jeśli jednak takowy się ukazuje, potrafi wywrzeć wrażenie. Zapewne tak samo będzie z najnowszym produktem “Swiss made”, a więc supersamochodem Picasso PS-01. Ideę szwajcarskiej marki samochodów chce ożywić założyciel firmy Picasso Automotive – Stefano Picasso. Producent podzielił się właśnie pierwszymi, póki co dość tajemniczymi fotografiami swojego supersamochodu. Widać na nich opracowane w Lugano w Szwajcarii prototypy pojazdu. Co już wiadomo o aucie?

Picasso PS-01 – “najbardziej szalony samochód z włókna węglowego”

Firma nazywa go “najbardziej szalonym samochodem z włókna węglowego”. Picasso PS-01 ważyć ma zaledwie 900 kg! Pojazd zdaje się mieć wszystko co potrzeba, aby dołączyć do ekskluzywnej listy nowoczesnych rzemieślniczych supersamochodów. Nadwozie z włókna węglowego mierzy 3,2 m długości. Jest to rzekomo najdłuższy pojedynczy panel, jaki kiedykolwiek wykorzystano w samochodzie wykonanym z tego lekkiego materiału. Tylną ramę pomocniczą wykonano również z włókna węglowego a przy jej projektowaniu inspirowano się samochodami z wyścigów długodystansowych klasy LMP2.

Picasso PS-01

Na zaprezentowanych przez Picasso Automotive obrazach widać kompaktowe, finezyjnie zaprojektowane coupe z centralnie umieszczonym silnikiem. Z zaprezentowanych zdjęć widać, że ogromny nacisk położono na aerodynamikę pojazdu. Stylistyka tylnej części pojazdu może przywodzić na myśl… Porsche Carrerę GT. Pierwszy egzemplarz już wkrótce przejdzie testy na torze i zostanie ukończony wiosną bieżącego roku. 

ZOBACZ TAKŻE
Elation Freedom - fascynujący hipercar o mocy 1900 KM. Oby się udało

Długa lista partnerów technologicznych

Lista partnerów technologicznych firmy jest długa, jednak nie wszystkich jeszcze ujawniono. Wiadomo jednak, że Picasso PS-01 skorzysta z podwójnie doładowanej jednostki V6 pochodzącej z “najsłynniejszych włoskich samochodów”. Ma ona rozwijać około 600 KM, co przy tak niskiej masie własnej zaowocuje świetnym wręcz przyspieszeniem.

Picasso PS-01

Skrzynię biegów dostarczy francuski producent skrzyń biegów Sadev. Siedzenia dostarczy natomiast włoska firma Sabelt. Dostawcą hamulców będzie niemiecki Carbo Brake, zaś za zawieszenie odpowiadać ma znany szwedzki producent m.in. amortyzatorów – Öhlins.

ZOBACZ TAKŻE
Delage D12 - nowy hipersamochód z Francji. Powrót po blisko 70 latach!

“Szwajcarska precyzja, włoska wyobraźnia, światowa technologia”

Firma zapewnia, że ma też międzynarodowego inwestora a na jej supersamochód jest już kilku chętnych. Picasso określa projekt jako “szwajcarską precyzję, włoską wyobraźnię i światową technologię”. Wdrożenie samochodu, zwłaszcza wymagającego takiej precyzji, jest skomplikowanym procesem, jednak liczymy, że firmie uda się ostatecznie stworzyć produkt finalny i będzie on przynajmniej przyzwoity.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama