Connect with us

Genesis zapowiada kolejnego SUV-a. GV70 zadebiutuje już niebawem

Po niedawnym GV80 przyszedł czas na mniejszego SUV-a GV70. Genesis opublikował właśnie kilka zdjęć zamaskowanego egzemplarza. Co już wiadomo o koreańskim SUVie?

Opublikowano

w dniu

Genesis GV70
Fot. genesis.com / Genesis GV70

Choć Genesis trochę zaspał z prezentacją pierwszego SUV-a (GV80 zadebiutował dopiero na początku tego roku), to nadrabia zaległości i już szykuje kolejnego. Póki co, koreański producent podzielił się kilkoma zdjęciami zakamuflowanego egzemplarza. Samochód otrzyma nazwę GV70 i będzie średniej wielkości SUV-em. Co już wiemy o tym modelu?

Genesis GV70 – zadatki na bestsellera

Pomimo kamuflażu można dostrzec wyraźne podobieństwa do większego GV80. Do wspomnianego modelu nawiązują m.in. kształty nadwozia, podwójne przednie reflektory oraz wielka atrapa chłodnicy. Spore są także wloty powietrza po bokach zderzaka, jednak wyglądają one tylko na atrapy. Genesis GV70 może trochę przypominać pomniejszoną wersję GV80. 

Genesis GV70

Najprawdopodobniej GV70 bazować będzie na Genesisie G70, który w tym miesiącu przeszedł modernizację. Można liczyć więc na 10,25-calowy ekran multimediów i zestaw wirtualnych zegarów oraz luksusowo urządzone i eleganckie wnętrze.

Będzie także wersja elektryczna

Samochód będzie rywalem Audi Q5 i BMW X3. W zależności od rynku gama jednostek napędowych obejmie turbodoładowane benzynowe silniki o pojemnościach 2.5 i 3.5 litra oraz 2.2-litrowego turbodiesla. Benzyniaki rozwiną odpowiednio 304 i 380 KM a diesel w okolicach 200 KM. Moc trafiać będzie na tylne lub wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej przekładni automatycznej. W przygotowaniu jest również wersja elektryczna – ma zadebiutować w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE
Genesis GV80 – nowy SUV na Europę

Genesis GV70 zadebiutuje pod koniec bieżącego roku a do sprzedaży trafi na początku 2021 r. Biorąc pod uwagę obecność diesla w gamie, jest spora szansa, że to właśnie od tego modelu zacznie się ekspansja marki na rynku europejskim.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama