Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

BMW X8 i X8 M – nowe flagowe SUV-y już niebawem

BMW opatentowało nazwy „X8″ i X8 M”, co jednoznacznie wskazuje na plany niemieckiego producenta dotyczące stworzenia topowego SUV-a coupe na bazie X7.

Opublikowano

w dniu

BMW X7
Fot. bmw.com / BMW X7

Co jakiś czas pojawiały się przecieki o nowym flagowym SUV-ie bawarskiego producenta. Tym razem już możemy być niemal pewni, że BMW X8 i jego sportowa wersja M powstaną… I to już niebawem. Pojawiają się też pierwsze wizualizacje niemieckiego SUV-a. Nazwę „X8” i „X8 M” zarezerwowano w niemieckim urzędzie patentowym.

Pełna gama SUV-ów – od X1 do X8

Samochód ma bazować na modelu X7. Z przodu zmiany będą nieznaczne. Natomiast sylwetka oraz tylna część nadwozia otrzymają bardziej smukłe kształty. Pod względem kształtów karoserii X8 może przywodzić na myśl „wyrośnięte” X6. Auto otrzyma całkowicie nowy tylny pas. 

Wersja M obowiązkowo

W późniejszym czasie do oferty dołączy także sportowa odmiana M, która otrzyma zapewne podwójnie doładowaną 4.4-litrową jednostkę V8 o mocy co najmniej 625 KM. Oczywiście samochód otrzyma szereg sportowych wyróżników niczym w X6 M Competition.

BMW X6 M Competition

Fot. bmw.com / BMW X6 M Competition

Krążą też plotki o wersji z jednostką V12 oznaczonej jako M60i, jednak w obliczu surowych norm emisji spalin, jej wprowadzenie wydaje się mało prawdopodobne.

Zwieńczenie gamy

BMW X8 zadebiutuje zapewne pod koniec tego roku lub na początku 2021 r.Oczywiście wiele zależeć będzie od sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Wersja M ukaże się najpóźniej w 2023 roku. Głównymi rynkami zbytu flagowego SUV-a BMW będą z pewnością Stany Zjednoczone i Chiny. BMW X8 może stać się najdroższym i najwyżej pozycjonowanym modelem w gamie niemieckiej marki. Autu przyjdzie rywalizować głównie z Audi Q8.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama