Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Szokujące wieści. Alfa Romeo rezygnuje z modeli 8C i GTV?

Problemy sprzedażowe włoskiej marki coraz bardziej dają się we znaki. Koncern FCA postanowił ograniczyć plany ofensywy modelowej Alfy Romeo. Ofiarami padną zapewne GTV i 8C.

Opublikowano

w dniu

Alfa Romeo 8C Competizione
Fot. netcarshow.com / Alfa Romeo 8C Competizione 2007

Sytuacja Alfy Romeo robi się nieciekawa, o czym wspominaliśmy już jakiś czas temu. Choć marka zapowiadała, że za parę lat zadebiutują nowe wcielenia sportowych modeli, tak się jednak nie stanie. Mowa tu o bazującym na Giulii coupe klasy średniej – GTV oraz flagowej 8C, mającej być odpowiedzią włoskiego producenta m.in. na Porsche 911 i Jaguara F-Type’a.

Sportowe Alfy 8C i GTV ofiarami cięć

W najnowszym raporcie przygotowanym przez Automobile Magazine sugeruje, że zapowiadany duet sportowych samochodów pozostanie tylko w sferze marzeń i domysłów. Alfy Romeo 8C i GTV miały być osią strategii produktowej na 2022 r.

Zmiana stanowiska podyktowana jest zapewne słabymi wynikami sprzedaży nowych aut tej marki. Nawet najświeższe modele, jak Giulia czy Stelvio, w których pokładano spore nadzieje, nie spełniają oczekiwań. W konsekwencji wciąż mamy do czynienia z tendencją spadkową.

Dyrektor generalny FCA Mike Manley zapowiedział, że w nowe portfolio marki będzie znacznie zubożone, a budżet inwestycyjny odpowiednio niższy.

Alfa Romeo postawi na SUV-y i crossovery

W nowej strategii uwzględniono Giulię i Stelvio, których lifting zaplanowano na 2021 r. Pozostałe z dwóch uwzględnionych modeli to kompaktowy crossover Tonale, który dostępny będzie także w odmianie z napędem hybrydowym typu plug-in, oraz miejski crossover, który zapewne zastąpi MiTo. Alfa Romeo Tonale trafi na rynek w 2021 roku, natomiast mniejszy model w 2022 r. i najprawdopodobniej otrzyma elektryczny napęd.

Alfa Romeo Tonale

Fot. netcarshow.com / Alfa Romeo Tonale Concept (2019)

Plan koncernu FCA zakłada też, że z gamy włoskiej marki zniknie kompaktowa Giulietta. Pierwotnie planowano wprowadzić następcę. Być może fuzja, do jakieś może dojść w ciągu najbliższych tygodni z koncernem PSA, zmieni trochę plany włosko-amerykańskiego koncernu i zapewni Alfie lepsze perspektywy rozwoju.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama