Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

DS 9 – znamy polskie ceny francuskiego rywala Mercedesa klasy E

DS Automobiles rozpoczyna przyjmowanie zamówień na model DS 9 w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 225 KM oraz z 225-konnym silnikiem benzynowym. W Polsce ceny startują od 205 900 zł. Cena topowej wersji z napędem hybrydowym E-Tense 225 KM to 254 900 zł.

DS 9 polskie ceny
Post-production : Astuce Productions

DS 9 to powrót Francji do dużych i wyrafinowanych sedanów segmentu premium. Poznaliśmy właśnie polskie ceny francuskiej limuzyny DS 9. Pod koniec 2021 roku do oferty modelu DS 9 wprowadzona zostanie również wersja 4×4 z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 360 KM.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | DS 7 Crossback E-Tense 300 4x4 Louvre - Francja elegancja

DS 9 – polskie ceny godne klasy premium

DS 9 wykorzystuje nową wersję cieszącej się platformy EMP2. Zapewnia ona spory rozstaw osi zapewniający godną dla limuzyny przestrzeń, zwłaszcza dla pasażerów z tyłu. Została również specjalnie przystosowana do modelu DS 9, aby zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagającej klienteli premium. Wygłuszenie przegrody czołowej i specjalne metody izolacji dźwiękowej zapewniają wyjątkowy komfort. Zwiększona sztywność całej konstrukcji poprawia precyzję jazdy.

DS 9

Aktualnie dostępne są dwa zespoły napędowe: wersja hybrydowa plug-in e-Tense 225 z napędem na przednią oś, a także wersja benzynowa PureTech 225. Obie odmiany połączono z automatyczną skrzynią biegów. Gama wkrótce uzupełni kolejny wariant hybrydowy plug-in e-Tense 250 o zwiększonym zasięgu oraz topowa odmiana hybrydowa plug-in e-Tense 360 z napędem 4×4.

ZOBACZ TAKŻE
DS 9 w Europie - znamy szczegóły i ceny. Na drogach od września 2021 r.

DS 9 e-Tense 4×4 360 to wersja o wysokich osiągach. Powstała ona bowiem dzięki doświadczeniu i tytułom zdobywanym od 2018 roku w Formule E. Jej montaż będzie odbywał się we Francji, w zakładzie w Poissy. Wyposażona w inteligentny napęd na wszystkie koła, łączy dwa silniki elektryczne o mocy 110 i 113 KM oraz silnik PureTech o mocy 200 KM, co daje łączną moc 360 KM i maksymalny moment obrotowy 520 Nm. Wyposażenie uzupełniają czarne zaciski hamulcowe z logo DS Performance i oryginalne 20-calowe obręcze kół Munich.

Zrobiony ze smakiem

DS 9 w wersji e-Tense 225 jest w stanie przejechać 48 km w trybie bezemisyjnym. Akumulator ma bowiem 11,9 kWh pojemności. W trybie hybrydowym zużycie WLTP wynosi 1,5 l/100 km, a emisja jest na poziomie 33 g CO2/km. W chwili premiery gama będzie oferowana w dwóch wersjach wyposażenia: Performance Line+ oraz Rivoli+.

ds 9 wnętrze

DS 9 Performance Line+ ma wnętrze wykończone Alcantarą w kolorze czarnym, które jest symbolem wyrazistej dynamiki i elegancji. Nadwozie podkreślono chromowanymi elementami z logo DS Performance Line na przednich drzwiach, motywem DS Wings oraz chromowanymi listwami pokrywy bagażnika. Osłonę chłodnicy w kolorze czarnym wieńczy emblemat DS Performance Line. 19-calowe aluminiowe obręcze kół Monaco w kolorze czarnym uzupełniono kołpakiem w kolorze karmazynowym.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama