Ford i LEGO - motohigh.pl
Nasze social media

Inne

Ford i LEGO

Ford i LEGO Group ogłaszają pojawienie się gotowego do twórczej indywidualizacji kultowego Forda Mustanga z 1967 roku w postaci zestawu klocków LEGO.

Opublikowano

w dniu

Fot. Ford / Informacje prasowe

Nowy zestaw składający się z 1470 elementów, z działającym układem kierowniczym, ciemnoniebieskim nadwoziem i nadrukowanym na wlocie powietrza logo Mustanga pozwala również na modyfikowanie samochodu za pomocą dodatkowych elementów tuningowych.

Zestaw Ford Mustang Lego Creator Expert dostępny będzie na całym świecie bezpośrednio w sklepach LEGO oraz w sklepie internetowym shop.LEGO.com już od 1 marca w cenie 619.99 zł w Polsce.

Autentyczna ikona Ameryki już wkrótce rozpocznie nowy epizod swojej kariery wraz z przybyciem do sklepów zestawu LEGO Creator Expert Ford Mustang, stanie się już 1 marca. Opracowany jako projekt partnerski przez Forda i LEGO®Group, nowy zestaw Creator Expert Ford Mustang, oparty jest na wersji fastback legendy z 1967 roku.Nostalgiczny model samochodu z działającym układem kierowniczym, ciemnoniebieskim nadwoziem, białymi wyścigowymi paskami, uwypuklonym wlotem powietrza na masce, nadrukowanym na przednim wlocie logo Mustanga, emblematami GT i pięcioramiennymi felgami z oponami z odwzorowanym bieżnikiem składa się z 1470 elementów.

Model samochodu mierzący ponad 10 centymetrów wysokości, 34 centymetry długości i 14 centymetrów szerokości da początkującym budowniczym możliwość dostosowania amerykańskiej ikony do własnych specyfikacji dzięki kolekcji opcjonalnych dodatków, zachowując jednocześnie rozpoznawalny symbol – logo z kucykiem Mustanga.

Opcje indywidualizacji obejmują supercharger, tylny spojler, wyeksponowane rury wydechowe, przedni spojler i zbiornik podtlenku azotu, co zapewni autentyczne wrażenie budowania własnej wersji muskularnego samochodu.

„Na drogach można spotkać najwyżej kilka samochodów, które są natychmiast tak powszechnie rozpoznawalne, jak Ford Mustang, a w zestawie LEGO ekscytujące jest to, że odzwierciedlono w nim ducha i styl kultowego samochodu.” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

Autentyczność i wierność oryginałowi umożliwia również właścicielom przechowywanie przedmiotów w otwieranym bagażniku, a także podnoszenie maski, pod którą znajdą szczegółowo odtworzony model potężnego silnika V8 o pojemności 390 cali sześciennych (6,4 litra) z akumulatorem, wężami i filtrem powietrza.

Tylne zawieszenie samochodu można podnieść, by uzyskać jeszcze bardziej ekstrawagancki wygląd, drzwi są otwierane, a panel dachowy jest zdejmowany, otwierając dostęp do szczegółów wnętrza z klasycznymi siedzeniami, radiem, działającym układem kierowniczym i dźwignią zmiany biegów na tunelu centralnym.

Nadrukowane na wlocie powietrza logo Mustanga, emblematy GT i wybór tablic rejestracyjnych dodają finalnego szlifu temu niezwykłemu modelowi z serii Expert LEGO Creator.

„Ford Mustang to jeden z najbardziej kultowych i charakterystycznych samochodów w historii, a nadawanie nowej formy życia słynnemu „muscle car” w formie naszych klocków, przy zachowaniu takich możliwości indywidualizacji, było doprawdy ekscytujące.” – powiedział Jamie Berard, kierownik projektu w LEGO Creator Ekspert. „Nie możemy się już doczekać widoku naszych fanów LEGO i fanów Forda Mustanga, kiedy dostaną w swoje ręce ten nowy zestaw.”

Zestaw LEGO Creator Expert: Ford Mustang będzie dostępny w sklepach LEGO oraz w sklepie internetowym shop.LEGO.com/fordmustang już od 1 marca 2019 roku. Cena sugerowana przez producenta w Polsce to 619,99 zł.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama