Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Nowe Mitsubishi Outlander zadebiutuje już w lutym. Jest oficjalny zwiastun

Długo wyczekiwany następca popularnego japońskiego SUV-a wkrótce ujrzy światło dzienne. Z najnowszych informacji wynika, że nowe Mitsubishi Outlander zadebiutuje już w lutym 2021 roku. Czego możemy się po nim spodziewać?

Opublikowano

w dniu

Nowe Mitsubishi Outlander - teaser
Fot. mitsubishi.com / Mitsubishi Outlander teaser

Na następcę popularnego japońskiego SUV-a wszyscy czekamy już długo, bowiem obecna III generacja Outlandera jest na rynku od 2012 roku. Najwyższy czas na zmiany. Z najnowszej zapowiedzi azjatyckiego producenta wynika, że nowe Mitsubishi Outlander zadebiutuje już w lutym przyszłego roku. Po wczorajszym nieoficjalnym wycieku zdjęć firma podzieliła się teaserem ukazującym zacienioną sylwetkę długo wyczekiwanego SUV-a. Co już wiadomo o Outlanderze IV?

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Mitsubishi ASX 2WD 2.0 CVT 150 KM - ciekawa alternatywa

Nowe Mitsubishi Outlander – znacznie nowocześniejsze i ciekawsze

Kształty karoserii zdradzają nawiązania do zeszłorocznego konceptu Mitsubishi Engelberg Tourer. Możemy dostrzec charakterystyczny dla obecnych modeli Mitsubishi przedni pas, tzw. Dynamic Shield z chromowanymi elementami, wydatną atrapą chłodnicy oraz zaostrzonymi reflektorami LED. Ciekawym akcentem są spore połacie chromu łączącego reflektory główne, grill i lampy przeciwmgielne. Całość wygląda agresywnie i przyciąga uwagę. Maskę zagięto w dół, w kierunku podstawy przedniej szyby. Na zwiastunie widać także przetłoczenie łączące przednie nadkola, klamki, tylne nadkola oraz tylne lampy.

Mitsubishi Engelberg Tourer Concept

Mitsubishi Engelberg Tourer Concept

Samochód wydaje się być duży, może nawet nieco większy od poprzednika. Z tyłu projekt wydaje się być powściągliwy, aczkolwiek opublikowany teaser nie ukazuje dokładnie wyglądu tylnej części nadwozia. 

Pojawiały się głosy, że nowe Mitsubishi Outlander otrzyma platformę z Nissana Rougue’a (amerykański X-Trail) oraz silniki z Nissana. Dla przypomnienia Mitsubishi, Nissan i Renault tworzą jeden koncern. Oczywiście nie obejdzie się bez wersji hybrydowej plug-in, gdyż obecny Outlander PHEV jest jednyn z najpopularniejszych tego typu samochodów.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 163 CVT 4WD – wbrew schematom

Inspirowane konceptem Engelberg Tourer

Sporo zmian czeka wnętrze japońskiego SUV-a, gdyż dotychczasowa kabina zdecydowanie się już zestarzała. Powinna ona otrzymać podobną deskę rozdzielczą co w koncepcie Engelberg Tourer. Mowa tu więc o przejrzystym, minimalistycznym kokpicie z dużym ekranem dotykowym systemu info-tainment i wirtualnymi zegarami. Poprawi się oczywiście jakość materiałów wykończeniowych a sama kabina zyska znacznie nowocześniejszy design.

Mitsubishi Engelber Tourer Concept - wnętrze

Mitsubishi Engelberg Tourer Concept

Oficjalny debiut nowego Outlandera odbędzie się w lutym 2021 roku a jego prezentacja będzie transmitowana online. Wtedy też poznamy więc szczegółów na temat pojazdu. Nowe Mitsubishi Outlander zapowiada się nie tylko na najnowocześniejszy, ale również jeden z najciekawszych z oferowanych przez tę markę modeli.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama