Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Wiemy, jak wygląda seryjna wersja nowego Civica. Debiut w tym miesiącu

W listopadzie zeszłego roku Honda ujawniła bardzo zbliżony do odmiany seryjnej prototyp nowej generacji Civica. Japońska firma uchyliła rąbka tajemnicy za pomocą barwnych renderow. Premiera nowego Civica jeszcze w kwietniu.

Opublikowano

w dniu

Seryjna wersja nowego Civica
Fot Honda

W listopadzie ubiegłego roku japońska marka zaprezentowała zaawansowany prototyp XI generacji swojego bestsellera. Już wtedy wiedzieliśmy, czego się spodziewać w przypadku seryjnego modelu, jednak przyszło nam na niego jeszcze trochę poczekać. W ramach podgrzewania atmosfery przed premierą auta Honda ujawniła pierwsze zdjęcie ukazujące wygląd pojazdu. Wynika z niego, że seryjna wersja nowego Civica nie różni się zbytnio od zaprezentowanego pod koniec 2020 roku konceptu, choć parę detali można wychwycić.

Seryjna wersja nowego Civica – nieco bardziej stonowana, lecz wciąż ładna

Na opublikowanym zdjęciu widać flagową wersję Touring z nadwoziem sedan. Ze zmian w stosunku do prototypu można dostrzec dodanie świateł przeciwmgielnych i usunięcie błyszczących czarnych akcentów. Zamiast nich seryjna wersja nowego Civica ma matowe czarne wykończenie zarówno na górnej i dolnej kratce, jak i na osłonie wlotu powietrza. Zniknęły znane z prototypu ciemne lusterka boczne i zastąpiono je nakładkami w kolorze nadwozia.

ZOBACZ TAKŻE
Nowa Honda Civic zaprezentowana. Bardziej nowoczesna, mniej krzykliwa

Jak przystało na bogatą odmianę, Civic Touring 2022 ma szyberdach i przednie czujniki parkowania, które mają ciekawe rozmieszczenie. Dwa wewnętrzne czujniki są bowiem zamontowane na atrapie chłodnicy. W prototypie natomiast brakowało czujników parkowania, aby zapewnić bardziej przejrzysty wygląd. W seryjnej wersji jednak ładnie je zintegrowano z resztą nadwozia. Całkowicie czarne felgi prototypu ustąpiły miejsca dwubarwnemu zestawowi, podczas gdy czarne wykończenia bocznych listew są teraz w tym samym kolorze co nadwozie. Model Touring otrzymał też chromowane listwy wokół szyb.

Premiera już 28 kwietnia

Póki co Honda nie pokazała wnętrza nowego Civica. Poznamy je zapewne podczas oficjalnej premiery auta, która odbędzie się już 28 kwietnia. Samochód trafi do amerykańskich salonów latem bieżącego roku, zaś do Europy zapewne nie wcześniej niż jesienią lub pod koniec roku. Produkcją auta zajmie się zakład w Indianie w USA. Hatchback trafi do produkcji kilka miesięcy po sedanie. Po raz pierwszy powstanie tam model pięciodrzwiowy. Jest to bowiem wynik zamknięcia fabryki w Swindon w Wielkiej Brytanii. Została ona sprzedana firmie logistycznej Panattoni i zostanie jej przekazana wiosną 2022 roku.

W późniejszym czasie do oferty dołączą sportowy wariant Type R, a na rynku amerykańskim także wersja Si w odmianach sedan i hatchback. Nie będzie już wariantu coupe. Więcej szczegółów poznamy zapewne podczas oficjalnej premiery auta już za dwa tygodnie.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama