Connect with us

Samochody

Goodwood Festival of Speed przesunięty przez koronawirusa

Kolejna znacząca impreza motoryzacyjna padła ofiarą koronawirusa. Odbywający się corocznie na początku lata Goodwood Festival of Speed nie odbędzie się w zaplanowanym terminie z powodu pandemii. Słynny festiwal prędkości przesunięty został na końcówkę lata lub początek jesieni.

Opublikowano

w dniu

Goodwood Festival of Speed
Fot. goodwood.com / Goodwood Festival of Speed

Szalejąca pandemia koronawirusa zbiera kolejne ofiary w branży motoryzacyjnej. Jak dotąd odwołano lub przełożono 8 wyścigów Formuły 1, rajdy WRC, słynny wyścig 24h Le Mans, targi w Genewie i Poznaniu, lokalne eventy krajowe oraz wiele innych wydarzeń. Teraz do tego grona dołącza Goodwood Festival of Speed.

Kolejna ofiara koronawirusa

Tegoroczną edycję jednej z najbardziej ekscytujących imprez motoryzacyjnych zaplanowano pierwotnie na termin od 9 do 12 lipca. Z powodu zagrożenia związanego z koronawirusem organizatorzy już teraz zdecydowali się przełożyć sławny festiwal prędkości na końcówkę lata lub początek jesieni (zapewne wrzesień). Jednak ów termin “zastępczy” jest nieoficjalny i zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią.

Goodwood Festival of Speed to jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Europie. Co roku impreza ta przyciąga tłumy widzów. Odbywa się ona w malowniczej wiejskiej scenerii, na wielkiej farmie oddalonej około 100 km od Londynu. Podczas festiwalu zobaczyć można zarówno nowe auta, głównie hipersamochody (np. McLareny), jak również pojazdy kolekcjonerskie warte miliony funtów, których próżno szukać na drogach. Niektóre z nich pochodzą jeszcze z czasów przedwojennych.

Goodwood Festival of Speed – festiwal emocji

Oprócz tego imprezę wzbogacają liczne autorskie projekty, w tym ciekawe konwersje klasyków. W zeszłym roku uwagę wzbudził elektryczny Ford Mustang. Co więcej, uczestniczący w festiwalu kierowcy poruszają się swoimi samochodami po specjalnie skonstruowanym torze z bandami wykonanymi ze słomy. Idealnie komponują się one z “sielankowym” krajobrazem farmy.

Jak będzie w tym roku? Czy impreza w ogóle się odbędzie? Na to pytanie odpowiedzi nie znamy. Wszyscy byśmy chcieli, aby tak było, jednak wszystko zależeć będzie od rozwoju sytuacji dotyczącej koronawirusa. 

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama