Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Maserati Levante Hybrid – cztery cylindry z elektrycznym wsparciem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami włoski SUV otrzymał odmianę hybrydową. Pomimo małej pojemności i zaledwie czterech cylindrów Maserati Levante Hybrid oferuje przyzwoite osiągi i umiarkowane spalanie.

Maserati Levante Hybrid

Są klienci, którzy chcą mieć dynamiczny i zarazem ekonomiczny napęd, a jednocześnie niekoniecznie są zainteresowani zakupem turbodiesla. Właśnie z myślą o nich powstają hybrydy. Elektryfikację gamy przeprowadza także Maserati. Po zaprezentowanym w ubiegłym roku Ghibli Hybrid włoska marka idzie za ciosem. Na odbywających się właśnie targach w Szanghaju zadebiutowało Maserati Levante Hybrid. Otrzymało ono ten sam układ z miękką hybrydą i instalacją 48V co wspomniane Ghibli Hybrid.

Maserati Levante Hybrid – alternatywa dla spalinowej V6-tki

Podobnie jak Ghibli, Maserati Levante Hybrid powstało głównie po to, by pomóc marce spełnić coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin. Pod maską Levante znalazła się więc 2-litrowa benzynowa jednostka R4 z turbodoładowaniem, rozwijająca 335 KM przy 5750 obr./min. oraz 450 Nm przy 2250 obr./min. Z racji na gabaryty i wyższą masę Levante Hybrid rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6 sekund i rozwija 240 km/h. Dla porównania Ghibli Hybrid potrzebuje na osiągnięcie 100 km/h 5,7 s a jego prędkość maksymalna wynosi 255 km/h. Producent zapewnia, że zużycie paliwa spadło o 16% względem odmiany V6. 

ZOBACZ TAKŻE
Maserati Ghibli Hybrid - podążanie z duchem czasu

Za przeniesienie napędu na obie osie odpowiada 8-stopniowa przekładnia automatyczna firmy ZF. Samochód wyposażono w tryb e-Booster, przypominający elektrycznie napędzaną turbinę, która niweluje turbodziurę przy ruszaniu. Maserati Levante Hybrid wyposażono w pneumatyczne zawieszenie i tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu jako wyposażenie standardowe.  Włoski SUV waży 2080 kg, jednak wyróżnia się on idealnym rozkładem masy 50:50, m.in. dzięki zamontowaniu akumulatora przy tylnej osi.

Maserati Levante Hybrid

Garść wyróżników wizualnych

Przy okazji wprowadzenia odmiany hybrydowej włoski SUV otrzymał nowy poziom wyposażenia GT oraz garść subtelnych poprawek, które zadebiutowały w roku modelowym 2021. Maserati Levante Hybrid otrzymało m.in. nowy trójwarstwowy metaliczny lakier o niebieskim odcieniu Azzurro Astro. Uzupełniają go niebieskie akcenty widoczne na trzech bocznych wlotach powietrza, zaciskach hamulcowych i zdobiącym słupek C logo marki. Levante Hybrid posiada także 21-calowe felgi i odświeżone reflektory. W kabinie pojawił się natomiast poprawiony 8.4-calowy ekran systemu infotainment połączony z 7-calowym wyświetlaczem przed kierowcą. Pierwsze egzemplarze hybrydowego Levante trafią do klientów w czerwcu.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama