Nasze profile w mediach społecznościowych

Fascynacje

McLaren 720S Spider podrasowany przez Noviteca

Tym razem Novitec wziął na warsztat McLarena 720S Spider. Brytyjski supersamochód w wydaniu niemieckiego tunera zyskał dodatkowy zastrzyk mocy oraz jeszcze bardziej zjawiskowy design.

Opublikowano

w dniu

McLaren 720S Spider N-Largo
Fot. novitecgroup.com / McLaren 720S Spider N-Largo

Już seryjny McLaren 720S Spider uchodzi za obiekt westchnień i zachwytów. Samochody brytyjskiego producenta od lat słyną ze spektakularnych osiągów i porywającego designu. Nie inaczej jest w przypadku opisywanego modelu. Dla tych, którzy oczekują od brytyjskiego supersamochodu jeszcze lepszych parametrów, doskonałą propozycję przygotował Novitec.

McLaren 720S Spider z nowym obliczem

Pakiet N-Largo dosyć wyraźnie zmienia oblicze 720S Spider. Przedni pas prezentuje się jeszcze agresywniej i nawiązuje do modelu Senna. Samochód wyróżnia się rozbudowanym body kitem, większymi przednim splitterem i spoilerem tylnym a także powiększonymi wlotami powietrza z przodu. Korpus nadwozia zyskał kute elementy. Na uwagę zasługują także wklęsłe kute felgi Vossen przy tylnej osi o średnicy 21 cali (przednie mają 20 cali).

McLaren 720S Spider N-Largo

Fot. novitecgroup.com / McLaren 720S Spider N-Largo

McLaren 720S Spider z pakietem N-Largo od Noviteca jest o 60 mm szerszy z przodu od standardowej wersji oraz aż o 130 mm szerszy z tyłu. Osiągnięto to m.in. dzięki powiększeniu przednich i tylnych błotników oraz progów, a także zastosowaniu dodatkowych wlotów powietrza. Dodatkowo prześwit obniżono aż  o 35 mm.

O krok od hipercarów

Novitec zadbał też o jeszcze lepsze osiągi i tak szybkiego 720S Spider. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,7 s, czyli o 0,2 s szybciej niż seryjna wersja sportowego kabrioletu z Woking. Rozpędzenie się do 200 km/h zajmuje 7,5 s, co oznacza poprawę o 0,3 sekundy. Wzrosła też prędkość maksymalna – z 341 do 346 km/h.

Wpływ na to miały zapewne modyfikacje podwójnie doładowanej jednostki V8 o pojemności 4 litrów. Rozwija ona 806 KM i 878 Nm. To więcej o 86 KM i 108 Nm od seryjnego modelu. Do wzrostu mocy przyczynił się także nowy, wydajniejszy układ wydechowy, który wytwarza jeszcze bardziej rasowy dźwięk.

McLaren 720S Spider N-Largo

Fot. novitecgroup.com / McLaren 720S Spider N-Largo

Powstanie tylko 15 egzemplarzy McLarena 720S Spider z pakietem N-Largo. Novitec nie podał jeszcze ceny, aczkolwiek należy zaznaczyć, że już seryjna wersja zaczyna się od 315 000 $. O wyjątkowości pakietu N-Largo świadczy chociażby wnętrze wykończone alcantarą. Niemiecki tuner kolejny raz udowodnił, że ze świetnego samochodu da się zrobić coś jeszcze wspanialszego – oby więcej takich projektów.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama