Connect with us

Nowy Cadillac Escalade – 38 cali i 36 głośników

Cadillac Escalade jak zwykle imponuje rozmiarami. W najnowszym wcielenie wrażenie robią także mniej oczywiste elementy. Mowa tu o aż 38-calowym wyświetlaczu OLED oraz systemie car audio z 36 głośnikami.

Opublikowano

w dniu

Cadillac Escalade
Fot. netcarshow.com / Cadillac Escalade

Na początku należy podkreślić, że Cadillac Escalade wciąż pozostał masywnym wielkim SUV-em, czyli dokładnie tym, z czym kojarzymy amerykańskie “full size SUV-y”. Pod względem stylistycznym samochód stanowi rozwinięcie poprzednika, jednak z łatwością dostrzeżemy różnice, m.in. w kształcie przednich lamp i grilla.

Cadillac Escalade wciąż imponuje

Auto nadal imponuje rozmiarami. Mierzy aż 5,38 m długości przy rozstawie osi liczącym 3,41 m. Pod tym względem Escalade bije na łopatki europejską konkurencję, a więc BMW X7 czy Mercedesa GLS. Co więcej, w ofercie pojawi się także przedłużona wersja ESV, której długość wynosi 5,77 m.

Escalade pomieści 7 pasażerów. Jego bagażnik liczy przy tym 722 l w “krótszej” wersji oraz 1214 l w ESV. Należy jednak pamiętać, że Amerykanie często podają pojemność liczoną do dachu.

Wielki w każdym calu

Najwięcej zmian zaszło we wnętrzu amerykańskiego SUV-a. Stało się ono jeszcze bardziej luksusowe i zarazem nowoczesne. Największe wrażenie robi aż 38-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 4K. Został on zakrzywiony i rozciąga się od środkowej części kokpitu i kończy się niemal przy przednim słupku od strony kierowcy. Obejmuje on komputer pokładowy, wirtualne zegary oraz 17-calowy ekran systemu multimedialnego. Został on otoczony obszytymi skórą “daszkami”, dzięki czemu całość wygląda jeszcze bardziej prestiżowo.

Cadillac Escalade

Fot. netcarshow.com / Cadillac Escalade

Sam kształt deski rozdzielczej przypominać może nieco niektóre modele BMW. Nie zmienia to jednak faktu, że wnętrze Cadillaca Escalade robi wrażenie. Tym bardziej, gdy doposażymy go w opcjonalny system car audio firmy AKG z aż 36 głośnikami i 3 wzmacniaczami!

Nowoczesny i luksusowy SUV

Zresztą wyposażenie nowego Escalade’a pokazuje, że Amerykanie mierzą wysoko. Warto tu wspomnieć m.in. o nawigacji z rozszerzoną rzeczywistością, zaawansowanym systemie kamer 360 stopni czy systemie Super Cruise. Jest to adaptacyjny tempomat rozszerzony o funkcję auto-pilota. Nie tylko utrzymuje samochód na pasie ruchu i dostosowuje prędkość do znaków i ruchu na drodze, lecz także potrafi zmieniać pasy i nie wymaga, by kierowca trzymał ręce na kierownicy.

Cadillac Escalade

Fot. netcarshow.com / Cadillac Escalade

Początkowo pod maską Escalade’a znajdziemy klasyczną 6,2-litrową jednostkę benzynową V8 o mocy 420 KM i maksymalnym momencie obrotowym 523 Nm. Oprócz niej w ofercie znajdzie się 3-litrowy turbodiesel V6, rozwijający 277 KM i 623 Nm. Oba silniki współpracują z 10-biegową przekładnią automatyczną.

Nowy Cadillac Escalade pojawi się na rynku amerykańskim latem bieżącego roku.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama