Nasze social media

Inne

Skandal podczas Gran Turismo Polonia. Sobotnie pokazy przerwane ze względu na “zbyt duży hałas”

W sobotę Gran Turismo Polonia otworzyło swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Na Torze Poznań odbywał się dzień otwarty dla publiczności, który jednak zakończył się skandalem. Decyzją Automobilklubu Wielkopolskiego impreza została przerwana ze względu na “zbyt duży hałas”.

Opublikowano

w dniu

Gran Turismo Polonia 2018

Jak poinformował rzecznik imprezy, nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Niżej komunikat klubu Gran Turismo.

Decyzja ta była wielkim zaskoczeniem dla organizatorów, kierowców samochodów oraz wszystkich osób, które dotychczas zdążyły zgromadzić się na torze.

Uważamy, że zamknięcie obiektu było nie tylko bardzo krzywdzące dla wszystkich uczestników wydarzenia, ale także niezgodne z umową łączącą strony. Dla nas jako organizatorów, konsekwencje tej decyzji są niezwykle dotkliwe.

Cykl spotkań klubu Gran Turismo od wielu lat regularnie odwiedza największe i najważniejsze europejskie tory. Nigdy nie spotkaliśmy się z podobną sytuacją. Jest to tym bardziej trudne do zrozumienia, gdyż jesteśmy w Poznaniu nieprzerwanie od 14 lat starając się budować pozytywną atmosferę, a przy tym markę miasta i regionu za granicą. Komunikat, który dziś poszedł w świat będzie niestety inny.

W trakcie dzisiejszej imprezy po torze jeździły samochody dopuszczone do ruchu ulicznego w całej Unii Europejskiej, dlatego tym bardziej trudno nam zrozumieć, dlaczego dziś nie spełniały one wymogów poznańskiego toru wyścigowego. Przez ostatnie 13 lat nie mieliśmy przecież tego problemu. Nie wiemy, jak mamy wytłumaczyć to zawiedzionym uczestnikom i kibicom. W tej chwili pozostaje obiecać, że postaramy się wyjaśnić tą sprawę jak najszybciej.”

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama