Czego szukasz?

MotoGP

Książka o Valentino Rossim. Mamy dla was kolejny fragment

Książka o Valentino Rossim miała swoją polską premierę w marcu 2021 roku. Nadal jednak wzbudza wiele emocji, a my mamy dla was drugi fragment tej biografii. Jeśli nie możecie się zdecydować na zakup, być może ten fragment książki rozwieje wasze wątpliwości.

książka o valentino rossim
Fot. Wydawnictwo SQN

Valentino Rossiego przedstawiać nie trzeba

Valentino Rossi to symbol odwagi, ryzyka i śmiałości. Współczesny gladiator, który ryzykuje życiem za każdym razem, gdy wskakuje na swoją maszynę, by walczyć o zwycięstwo w najbardziej niebezpiecznych wyścigach na świecie. To też wieczny optymista i charyzmatyczny lekkoduch, który triumfy na torze potrafi świętować, pokonując rundę honorową w towarzystwie… kurczaka ludzkich rozmiarów. Książka o Valentino Rossim potrafi doskonale oddać emocje, jakie budzi zawodnik MotoGP.

Włocha nie trzeba przedstawiać nawet osobom kompletnie niezainteresowanym motorsportem. „Valentino Rossi? Tak, znam, ten motocyklista z MotoGP” – mówi wiele osób, a chwilę później przyznaje, że nie zna żadnego innego zawodnika MotoGP. Nie bez powodu to właśnie Rossi jako jedyny obok Lewisa Hamiltona trafił na puszki napojów energetyzujących Monster. Jego sława sięga bowiem daleko poza tory wyścigowe.

Co zawiera książka o Valentino Rossim?

Jak doszedł do niewyobrażalnej sławy i rozkochał w sobie fanów? Dlaczego zachwycają się nim największe gwiazdy Hollywood, takie jak Brad Pitt czy Tom Cruise? Czemu tak bardzo nie lubi Maxa Biaggiego, a Sete Gibernau z dobrego znajomego stał się wielkim wrogiem włoskiego mistrza? W jakie afery wplątał się Rossi przez pieniądze?

ZOBACZ TAKŻE
Biografia Valentino Rossiego już w Polsce. Mamy fragment książki

Biografia Valentino Rossiego naszpikowana anegdotami i historiami z życia legendy wyścigów motocyklowych. Człowieka, który poznał smak niewyobrażalnej popularności i bajecznego bogactwa. Był też świadkiem śmiertelnych wypadków z udziałem rywali i przyjaciół, odniósł poważne obrażenia i stoczył najbardziej pamiętne batalie w cyklu MotoGP – zarówno na torze, jak i poza nim.

Stuart Barker wykorzystał wypowiedzi Rossiego oraz niepublikowane wcześniej rozmowy z tymi, którzy są częścią historii Vale od samego początku. Napisał porywającą i pełną adrenaliny biografię chłopaka z Tavullii, który spełnił swoje marzenia o chwale.

Zamów książkę w przedsprzedaży: „Valentino Rossi. Biografia”, Stuart Baker – zamów na labotiga.pl

Kolejny fragment książki dobrze oddający jej charakter

We Włoszech Rossi nie mógł być już chyba bardziej popularny, ale gdy pojawił się na Imoli z motocyklem, kaskiem, skórami, a nawet włosami w trójkolorowych barwach narodowych, jego legenda się utrwaliła. Wszystkie bilety na ten weekend wyścigowy zostały wyprzedane, więc na torze zjawiły się tłumy. Gdy tylko ludzie zobaczyli Rossiego, wpadli w ekstazę, a repliki jego kasku zaczęły sprzedawać się jak szalone. Od tamtej pory na rynek trafiły repliki ponad 60 różnych modeli kasków AGV Rossiego.

Po zwycięstwie w Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie popisał się jedną ze swoich ulubionych cieszynek, w której wykorzystywał kurczaka Osvaldo. Cała sprawa zaczęła się od amatorskich meczów piłki nożnej w Tavullii. Drużyna Rossiego dla hecy umieściła na swoich koszulkach logo rzekomego sponsora, którym miał być lokalny przedsiębiorca Osvaldo, człowiek działający w branży drobiarskiej. Gdy Rossi, znów dla hecy, będąc na Imoli założył swoją koszulkę piłkarską, skontaktował się z nim ktoś zajmujący się zawodowo projektowaniem maskotek dla zespołów koszykarskich. Czy Rossi byłby zainteresowany? Głupie pytanie. Tak oto kibice na torze Catalunya mogli podziwiać Rossiego pokonującego rundę honorową w towarzystwie ludzkich rozmiarów kurczaka.

Popisy Rossiego zaczęły martwić innych

Gdy jednego z sędziów zapytano, czy Rossi zostanie ukarany za ten wybryk, ten stwierdził: „Regulamin zabrania zabierania pasażerów, ale przepisy nie mówią nic o kurczakach”. Przedstawiciele Dorna Sports (firmy będącej właścicielem MotoGP) zaczynali jednak coraz bardziej niepokoić się czasochłonnymi popisami Rossiego po wygranych wyścigach. Obawiali się, że może to zaburzać ścisły rozkład rozgrywania kolejnych wyścigów, a zawodnik zachęca w ten sposób kibiców do wybiegania na nitkę toru, więc postanowili się z nim rozmówić. Rossi zareagował w swoim stylu: „Po następnym zwycięstwie zrobię to samo, bo lubię fundować rozrywkę fanom”.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz MotoGP 2022. Tu znajdziesz aktualny rozkład nowego sezonu

To były w zasadzie sztubackie żarty, ale wniosły do świata Grand Prix powiew świeżości, gdzie szczególnie w najwyższej klasie panował poważny ton, zwłaszcza że ostatnio dominował tam dość lakoniczny i rzeczowy Mick Doohan. Australijski mistrz wprowadził do padoku nowy poziom koncentracji, a jego rywale uznali to za jeden z czynników składających się na jego sukces, poszli w jego ślady i uczynili padok strefą wolną od dobrej zabawy. Rossi miał to wszystko zmienić. Był równie skupiony jak inni, ale mimo to udawało mu się mieć frajdę z jazdy motocyklem, co w jego przypadku stanowiło istotny element odnoszonych przez lata sukcesów.

Książka o Valentino Rossim. Gdzie kupić i co można zamówić poza książką?

Książkę w Polsce wydaje Wydawnictwo SQN, doskonale znane właśnie z biografii sportowców. Premierę zaplanowano na 24 marca, ale oczywiście jest ona już dostępna w przedsprzedaży. Biografię Włocha można zamówić na stronie labotiga.pl – to należący do Wydawnictwa SQN sklep, gdzie poza książką możecie nabyć dodatkowe okolicznościowe gadżety.

W tym przypadku mówimy dokładnie o zakładce do książki, naklejkach z Valentino Rossim oraz zawieszce na drzwi. Jeśli interesuje was sama książka, zapłacicie za nią 32 zł (promocyjna cena obniżona z 42,99 zł). Jeśli natomiast interesuje was zestaw: książka + wszystkie gadżety, rachunek wyniesie 43 złote (promocyjna cena obniżona z 54,99 zł). Pozycja jest dostępna w kilku pakietach, a gadżety można kupić także osobno. W przypadku zainteresowania odwiedźcie sklep labotiga.pl – najlepiej z naszego dedykowanego linku. MOTOHIGH.pl objął bowiem patronat medialny na tym tytułem.

„Valentino Rossi. Biografia”
Autor: Stuart Baker
Premiera: 24 marca 2021
Cena okładkowa: 42,99 zł
Liczba stron: 384

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama