Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Nowy Mercedes-Benz Klasy S bez kamuflażu. Jest na co czekać

Nowy Mercedes-Benz Klasy S testowany jest na drogach od kilku miesięcy, ale dopiero teraz możliwe było zrobienie zdjęć z minimalnym kamuflażem. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Opublikowano

w dniu

mercedes-benz klasy s nowa generacja

Wyciek na Instagramie

Profil na Instagramie CocheSpias, który specjalizuje się w wyciekach i szpiegowskich zdjęciach nowych samochodów, zwrócił uwagę na serię zdjęć nowej generacji flagowego Mercedesa S-Class, które zostały po raz pierwszy opublikowane na profilu mercamg0 na Instagramie.

Na zdjęciach widzimy samochód w wersji przedprodukcyjnej – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Auto zostało pozbawione zdecydowanej większości elementów kamuflażu. 

Mercedes-Benz klasy S podąża za trendami

Z zewnątrz nowa S-Klasa podąża za trendami obecnego języka projektowania samochód z trójramienną gwiazdą. Na przykład konstrukcja tylnych świateł może przypominać kształty świateł nowego CLS, ale w przypadku serii S pokrywa bagażnika i błotniki przecinają charakterystyczne chromowane wykończenia, które wraz z charakterystycznymi końcówkami podkreślają najwyższą jakość tego modelu.

W porównaniu z obecną Klasą S kratka samochodu sprawia jeszcze wyraźniejsze i masywniejsze wrażenie. To ostatni trend w segmencie marek premium, za którym najwyraźniej podążył i Mercedes-Benz. Nowością są również zmodyfikowane reflektory, które powinny wyraźnie oddzielić Klasę S od niższych modeli. Ogólnie jednak trzeba zaznaczyć, że samochód sprawia wrażenie eleganckiego i stylistycznie podąża za poprzednikiem.

Wnętrze inspirowane modelem EQS

Największe zmiany miały miejsce we wnętrzu. Jego projekt oparty jest na zeszłorocznej koncepcji Vision EQS. Być może najlepiej to widać na pionowym ekranie dotykowym systemu multimedialnego MBUX. Powoli wspina się on z tunelu środkowego na deskę rozdzielczą. Jednak ze względu na jego rozmiar i brak bardziej znaczących przycisków obawiamy się, że producent samochodów ukrył w nim większość funkcji.

Za kierownicą widać tradycyjny wyświetlacz cyfrowej tablicy rozdzielczej, ale dużą niewiadomą jest otwór, który znajduje się za tym panelem. Według niektórych spekulacji może to być przyszłe położenie tablicy rozdzielczej w modelu produkcyjnym. Inne spekulacje mówią natomiast o przezroczystym wyświetlaczu. Jednak na odpowiedź będziemy musieli prawdopodobnie poczekać do oficjalnej premiery.

Oprócz zalewu wyświetlaczy warto jednak zwrócić uwagę na pionowo ustawione otwory klimatyzacji, co jest kolejnym stylowym nawiązaniem do koncepcji EQS. Kierownica zastosowana w tym modelu powinna opierać się na niedawno ulepszonej Klasie E. Nowy Mercedes-Benz Klasy S w wersji produkcyjnej raczej nie powinien mieć kierownicy inspirowanej konceptem EQS.

Z tyłu widzimy parę wysokiej jakości tapicerowanych siedzeń z podłokietnikiem z kontrolą klimatyzacji. Nie zabrakło systemu multimedialnego, którego ekrany znajdują się z tyłu przednich siedzeń. Krótko mówiąc, nic, co nie powinno nas wyjątkowo zaskoczyć w Klasie S.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez CocheSpias (@cochespias)

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama