Connect with us

Czego szukasz?

Porady

Żarówki Renault Clio II – pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w Renault Clio II, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

żarówki renault clio ii

Żarówki Renault Clio II

Żarówki Renault Clio II są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, Renault Clio drugiej generacji było produkowane w latach 1998-2012. Jej design był znacznie bardziej zaokrąglony i bulwiasty niż poprzednik. Częścią radykalnej koncepcji nowego Clio było wiele elementów wykonanych z nietypowych materiałów, aby zaoszczędzić na wadze i kosztach naprawy. 

ZOBACZ TAKŻE
Nowy samochód z LPG - 7 najciekawszych propozycji. Co wybrać?

 Na przykład przednie błotniki zostały wykonane z tworzywa sztucznego (po krytyce korozji w tej części poprzedniego modelu w oparciu o technologię opracowaną dla Renault Espace), a materiałem maski w niektórych wersjach było aluminium. Oryginalnie skład silnika był podobny do poprzedniego, z silnikami benzynowymi o pojemności 1,2 l, 1,4 li 1,6 l oraz 1,9 l diesla. Na początku 2000 roku wprowadzono sportową wersję 16V wyposażoną w nowy 16-zaworowy silnik 1,6 l, a ostatecznie wszystkie starsze silniki benzynowe zostały zmodernizowane do mocniejszych i bardziej ekonomicznych wersji 16-zaworowych. 

Były też małe potwory

W 1998 roku Renault wprowadziło na rynek 169-konny (124 kW) Clio Renault Sport (w skrócie Clio RS) z 16-zaworowym silnikiem 2,0 l i prędkością maksymalną 220 km/h.

ZOBACZ TAKŻE
Zasięg 0 km na ekranie samochodu. Ile można jeszcze przejechać?

Topowym Clio była jednak wersja V6 Renault Sport, pierwotnie zaprojektowane przez Tom Walkinshaw Racing dla serii wyścigowej jednej marki. Zamontowano w nim 3-litrowy silnik V6 o mocy 230 KM (169 kW), pochodzący z Renault Laguny. Prędkość maksymalna tego modelu wynosiła 235 km/h. 

Żarówki Renault Clio II – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Renault Clio drugiej generacji, produkowanego w Europie w latach 1998-2015 we Francji i Słowenii. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym eksploatacja samochodu będzie może nieco droższa, ale spokojniejsza.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. Ich pełen wykaz znajdziecie poniżej. Zawarliśmy w nim zarówno żarówki halogenowe, jak i ksenonowe. Oba typy były bowiem dostępne w tym modelu.

Clio 2 – halogeny

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)H4/H7
Światła drogowe (długie)H4/H7
Światła stopuP21/5W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

Clio 2 – ksenony

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)D2S
Światła drogowe (długie)H4/H7
Światła stopuP21/5W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

3.7/5 (liczba głosów: 28)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama